Безкоштовні концерти Зеленського: підкуп чи благодійсність

9 лютого, в Ужгороді відбувся концерт Студії “Квартал 95” за участі Володимира Зеленського. Концерт був анонсований заздалегідь, квитки можна було придбати онлайн та у касах театру. Ціни на квитки коливалися у межах від 350 до 1950 гривень. Однак того ж дня, за 3 години до запланованого концерту, пройшов ще один, вхід на який був виключно за запрошенням.

Громадянська мережа “Опора” зазначає, що безкоштовний концерт Зеленського в Ужгороді можна розцінювати як підкуп виборців, оскільки шоумен є кандидатом у президенти.

Попереднього публічного анонсу додаткового концерта не було, як отримували запрошення – невідомо. Обидва заходи пройшли у залі Закарпатського обласного муздрамтеатру.

На концерт, який почався о 17:00, могли зайти лише за запрошенням, які мали змогу отримати заздалегідь учасники АТО та члени їхніх сімей, люди з інвалідністю тощо.

Сам Зеленський зазначив, що такого типу благодійні концерти вони проводять регулярно, однак “раніше вони про це не розповідали, бо їх не запитували, а піаром команда не займалася”.

“У факті організації безкоштовного концерту можуть вбачатися ознаки порушенням правил ведення виборчої кампанії з боку кандидата Зеленського” – зазначає координатор спостереження за виборами “Опори” у Закарпатській області Ярослав Гулан.  “Кандидату заборонено надавати виборцеві на пільгових умовах товари чи послуги і при цьому згадувати його ім’я. Проведення безкоштовного концерту за участю кандидата у президенти може сприйматися саме як надання виборцеві послуг, а це вже містить ознаки підкупу виборців”.

Під час платного концерту, який був анонсований заздалегідь, спостерігачка “Опори”  агітації не зафіксувала, але 7 лютого в Білгороді-Дністровському відбулися два концерти “Ліги сміху” і спостерігачам “Опори”  стало відомо, що після завершення глядачі отримали примірник друкованої продукції, із символікою передвиборчої кампанії Зеленського.

Друкований матеріал передвиборчої агітації не містив даних про замовника, що є прямим порушенням вимог ч. 16 ст. 63 Закону України “Про вибори президента”. Відсутність таких відомостей на агітаційній продукції може свідчити про те, що її виготовлення могло бути профінансовано не з виборчого фонду, хоча ч. 3 ст. 37 Закону забороняє фінансування передвиборчих агітаційних заходів чи матеріалів передвиборчої агітації не з виборчого фонду кандидата.  

Post Author: admin

2 thoughts on “Безкоштовні концерти Зеленського: підкуп чи благодійсність

Добавить комментарий