Маючи монобільшість, партія «Слуга народу» може допустити фатальну помилку, – думка експерта

Про це розмірковує та пише у блозі Радіо Свободи, Ірина Біла.

«Створення в парламенті пропрезидентської однопартійної більшості дає змогу сформувати всі органи влади. Це унікальний шанс для проведення реформ, і недопущенні деградації України, яка їй загрожує в найближчі десятиліття. Однак, як стверджує експерт газети «День» Артем Петренко, нова влада, маючи монопартійну більшість, вже відчуває спокусу продовжувати тренд виборчої кампанії – говорити і робити лише те, що вигідно, не починаючи дискутувати. І це може стати фатальною помилкою. Бо всі негативні тенденції в Україні обов’язково проявлять себе в найближчі кілька років», – пише вона.

«Але важливіше, що буде з Україною. Тому необхідно максимально ефективно використовувати політичний ресурс «монолітної влади» для проведення системних реформ. А для цього важливо розробити якісний план на найближчих 5-7 років. Для його реалізації потрібно залучати в команду максимальну кількість професіоналів у різних галузях. Україна не має часу на тривале навчання новачків. Також важливо побудувати якісні інституції для обговорення окремих проектів реформ. Серед цих інституцій – закріплення прав опозиції, підвищення ролі та якості роботи парламентських комітетів, вибудовування нормального діалогу зі ЗМІ та багато іншого», – зазначає експерт.

«Україні життєво необхідно вести активний дипломатичний наступ на європейському напрямі, про це вкотре засвідчила зустріч президентів Франції та Росії. Автора статті, москвича Бориса Соколова насторожив заклик французького президента «пам’ятати про регіональну роль Росії». Що, на думку дописувача, є для України поганим знаком. Раніше лідери Євросоюзу якось не закликали жертву агресії пам’ятати про регіональну роль агресора. І відкладення саміту «нормандської четвірки» на невизначений термін теж Києву нічого доброго не обіцяє. Він багато в чому втрачає підтримку Берліна і Парижа у вигляді безпосереднього тиску на Путіна, і в російського президента розв’язуються руки для нових провокацій на лінії фронту на Донбасі. А мета, про яку згадував Путін, – це встановлення фактичного протекторату Росії над «ДНР» і «ЛНР» у формі «особливого статусу» окупованих територій Донбасу», – вважає автор статті.

«Українська економіка значною мірою працює на імпорт і недостатньо захищена від імовірної світової рецесії. На думку експертів, прискорення економічного зростання в другому кварталі було очікуваним, але його темпи перевищили оцінки, які баражували на рівні 3,5-3,8%. Прискорення, на їхню думку, відбулося завдяки декільком факторам: відновленню зростання в промисловості в другому кварталі, переважно за рахунок результатів видобувних галузей і хімічної промисловості. Також істотно прискорилося зростання у роздрібній торгівлі і різко поліпшилися споживчі настрої населення», – підсумувала Біла.

Post Author: admin

Добавить комментарий