Мізрах Ігор: «Перше правило бізнесу – поступай з іншими так, як хотів би, щоб ставилися до тебе.»

Проект «Doing business», діяльність якого почалася в 2002 році, присвячена малим і середнім підприємствам і оцінкам нормативних актів, що регулюють їх діяльність протягом усього життєвого циклу. Методика дослідження «Ведення бізнесу» та типова модель аналізу витрат є єдиним інструментом, який застосовують в різних країнах для оцінки впливу нормотворчості держав на діяльність підприємств.

ПОКАЗНИКИ

Кожній країні присвоюється відповідна позиція в рейтингу сприятливості умов «Doing business» (Табл.1). Рейтинг має 190 позицій. Позиція кожної країни визначається через упорядкування сукупної оцінки, отриманої тією чи іншою країною за показником по десяти напрямках.

Показник віддаленості від передового рубежу (Табл.2) дозволяє оцінити в абсолютному вираженні, що характеризують правовий режим країни та наскільки вона змінилась. Данні показники дають можливість користувачам розрахувати розрив між показниками тієї чи іншої країни і найкращими показники в будь-який період часу і оцінити зміни з плином часу в показниках, що характеризують правовий режим країни, згідно з даними «Doing business».

Показник віддаленості від передового рубежу для країни приймає значення від 0 до 100 балів, де 0 балів присвоюється найгіршим показникам, а передовий рубіж отримує 100 балів. Наприклад, показник для країни рівний 75 балам за даними «Doing business» 2017 означає, що розрив між досягненнями країни і передовим кордоном, розрахованим на основі найкращих показників по всіх країнах і за всі роки, становить 25 балів. Якщо показник віддаленості від передового рубежу для країни дорівнює 80 балів згідно з даними «Doing business 2018» це означає що країна поліпшила свої показники. Таким чином, показник віддаленості від передового рубежу доповнює щорічний рейтинг сприятливості умов «Doing business», який дозволяє зіставлення країн в певний період часу.

США

Створення надійної компанії в США базується на 3-х ключових елементах: юристах, бухгалтерів і HR-провайдерів.
У кожного американського штату – свої юридичні особливості.

У Делавері, Вайомінгу і Неваді найсприятливіші податкові режими для стартапів.

Створення з юридичної сторони всіх можливих документів: договори з підрядниками і співробітниками і т. д.

Кожен бізнес стає учасником податкової системи держави. Визначившись із структурою та оформивши держреєстрацію новоствореного бізнесу слід пройти ідентифікацію у податкових органах країни. В залежності від того, у якому саме штаті зареєстровано бізнес, визначається, які саме податки та збори слід сплачувати. Тому бізнес також проходить ідентифікацію у податкових органах місцевого рівня.

У 2018 році у США вступить в силу найбільша за останні 30 років податкова реформа, а також норма про REAL ID ACT. Крім того, нове законодавство буде введено в дію в різних штатах. Слід зазначити, що у 2018 році США відзначилась проведенням податкової реформи, при тому, що податкова система країни є доволі складною та багаторівневою, її можна вважати досить сталою – це найсуттєвіші зміни з 1986 року.

«Половина того, що відокремлює успішних підприємців від невдах – це наполегливість.»

Стів Джобс

УКРАЇНА

Для відкриття свого бізнесу треба: інтелектуальний капітал, власні знання, практичні поради тих, хто володіє інформацією, юридичний і бухгалтерський аутсорсинг і не вимагаючи значних вкладень, фахівці, які вміють створювати продукт або послугу і продавати їх. Робота з дозволами на будівництво, Україна спростила систему зменшивши комісійні витрати. Захист інвесторів Україна зміцніла та спростила умови податків на оплату зниженої ставки для єдиного соціального податку на прибуток.

Всі системи оподаткування можна розділити на три умовні групи:

 • Загальна система оподаткування;
 • Спрощена система оподаткування ТОВ;
 • Пільгове оподаткування.

Бізнес ідеї – це не статичне поняття. З кожним днем ​​з’являється все більше варіантів і напрямків. Якщо ж міркувати чисто з практичної точки зору, то новачкам, які стоять у лінії старту, варто розглянути бізнес ідеї без значних вкладень в Україні. Зокрема, мова йде про роботу в інтернеті.

Чому такий формат найбільш зручний:

 • Подібні бізнес ідеї для початківців не вимагають великих вкладень;
 • Можна почати зараз;
 • Так як немає колосальних витрат при вході, мінімізуються в прямій пропорційності та ризики.

Перш ніж прийняти рішення на глобальні проекти, логічно спробувати свої сили в малих формах. Так можна зрозуміти, якими можуть бути труднощі, як знаходити рішення, напрацювати зв’язок і партнерські канали.

РФ

Росія покращила доступ до кредитів прийняття нового закону, який встановлює сучасний реєстр застави. Торгівля кордонами, Росія зробила експорт та імпорт простіше, відкривши «Водний порт» на узбережжі Перської затоки Фінляндії, та зростаюча конкуренція і зниження вартості дотримання кордону в порту.

Держава намагається знизити податкове навантаження бізнесменів і спростити облік. Диференціація податкових ставок дозволяє стимулювати населення та відкривати свою справу саме в важливих для суспільства галузях. У зв’язку з цим кожна система оподаткування в 2018 році має безліч нюансів.

Види оподаткування в 2018 році наступні:

 • загальна система оподаткування;
 • спрощена система оподаткування , в рамках якої податок можна вважати з доходів або з доходів за вирахуванням витрат;
 • єдиний податок на поставлений дохід;
 • єдиний сільськогосподарський податок;
 • патентна система оподаткування.

«Вся справа в думках. Думка – початок усього. І думками можна керувати. І тому, головна справа вдосконалення: працювати над думками.»

Лев Толстой

БІЛОРУСЬ

Податки і соціальні внески з фонду оплати праці в Білорусії вищі, ніж в Росії, тому в цілях оптимізації досить часто використовують таку схему: кожен співробітник отримує статус індивідуального підприємця, а потім оформляє з вами договір підряду. Також для відкриття свого бізнесу в республіці Білорусь повинні пройти державну реєстрацію, тільки після цього можна створити юридичну особу або стати індивідуальним підприємцем.

Людина, яка хоче відкрити свій бізнес з нуля в Білорусі, повинен знати, що таке підприємницька діяльність. З її загального визначення можна виділити кілька особливо важливих аспектів:

 • Ця діяльність завжди здійснюється самостійно;
 • Все здійснюється виключно на свій страх і ризик;
 • Діяльність здійснюється для стабільного отримання прибутку.

В цілому Білорусь поки відстає від провідних економік світу за вкладом малого і середнього бізнесу в ВВП: сьогодні підприємства цього сектора формують близько 24% валового внутрішнього продукту, до 2020 року поставлено завдання збільшити цю частку до 40%.

«Якщо ти попрямував до мети і станеш дорогою зупинятися, щоб жбурляти каміння у будь-яку гавкаючий на тебе собаку, то ніколи не дійдеш до мети.»

Федір Достоєвський

ПОЛЬЩА

Будь-яка людина, незалежно від громадянства, у якого в Польщі присутні особисті і економічні інтереси (наприклад проживання і робота), і який перебуває в Польщі більше 183 днів в році автоматично стає податковим резидентом і зобов’язаний оплачувати податки в Польщі.

Податки є такі:

 • Податок на доходи фіз осіб;
 • Корпоративний податок або податок на юридичних осіб;
 • Податок на спадщину та дарування;
 • Податок на цивільно-правові дії;
 • Сільськогосподарський податок лісовий податок;
 • Податок на нерухомість;
 • Податок на транспорт;
 • Податок на тоннаж (міжнародний морський транспорт);
 • Податок на розробку корисних копалин.

З них податок на транспортні засоби, нерухомість, сільськогосподарський та лісовий є місцевими. Ставки стверджують муніципальні ради в межах, встановлених в Законі про місцеві збори.

Податки для юридичних осіб – 15% для нових фірм, 19% для старих фірм.

Податок для фізичних осіб – 19% (члені правління та співробітники фірм).

Мінімальна заробітна плата у 2018 році становить у середньому 2100 злотих. Це заробітна плата найманого працівника згідно трудового договору за повний робочий день і складає податок 432,81 злотих. По підсумку всіх податків, працівник отримує 1530 PLN.

НІМЕЧЧИНА

Характеризується переорієнтацією бізнесу в Німеччині на країни Євросоюзу, вільний бізнес-імміграції на тлі економічної кризи, а також ризиків, пов’язаних з володінням активами і використання офшорів для підприємців з країн СНД та Німеччини – є найбільш перспективною територією для відкриття фірми і імміграції бізнесу.

Відкриття фірми в Німеччині дозволяє для розвитку на зовнішніх ринках використовувати різні німецькі та міжнародні програми підтримки зовнішньої торгівлі. До них відносять всілякі гранти, субсидії, програми технічної допомоги і т.д.

Громадяни Німеччини та іноземці, які постійно проживають на території, мають право зареєструвати фірму в Німеччині в кожній із форм:

 • персональні суспільства;
 • капітальні суспільства;
 • союзи.

Особи, які не є резидентами Німеччини (або країн ЄС) можуть засновувати тільки капітальні суспільства:

 • Товариство з обмеженою відповідальністю. Як етапом установи можна створювати підприємницьке суспільство;
 • Товариство з обмеженою відповідальністю.

«Той, хто втрачає гроші, втрачає багато чого; той, хто втрачає друга, втрачає набагато більше; той, хто втрачає віру, втрачає все.»

Елеонора Рузвельт

ТУРЕЧЧИНА

У Туреччині постійно виходять поправки до законодавства, так як Туреччина призводить свою законодавчу базу до стандартів Євросоюзу. Відповідно до закону про «Прямі іноземні інвестиції» компанії, які утворені на території Туреччини за участю іноземного капіталу мають ті ж права і обов’язки, якими володіють компанії утворені тільки за участю турецького капіталу, для іноземців навіть передбачені пільги по сплаті податків.

Процедура реєстрації підприємства в Туреччині досить проста і від співзасновників компанії необхідно такі документи, як копії паспортів та фотографії. Процедура реєстрації юридичної особи іноземця, в Туреччині для резидентів і нерезидентів однакова. Різниця лише в тому, що документи іноземця потрібно буде переводити на турецьку мову, завіряти їх у нотаріуса, що збільшує витрати на відкриття фірми в Туреччині.

Реєстрація майна – Туреччина зробила реєстраційну власність простіше, знизивши витрати на передачу власності. Отримання кредиту – Туреччина зміцніла доступ до кредитів прийняттям нового закону про забезпечення операції та реєстрації про захист даних, що встановлює єдину заставу. Туреччина вирішила неплатоспроможність, призупинити застосуванням для відстрочення банкрутства, введені як до, так і під час надзвичайного стану.

ІТАЛІЯ

Сьогодні бізнес в Італії приваблює багатьох вітчизняних підприємців. Вся справа в тому, що в цій державі передбачені різноманітні організаційно-правові форми для іноземних інвесторів, що дозволяють їм повною мірою реалізувати всі свої задуми і амбіції.
Започаткувати бізнес у Італії можна: інвестувати в підприємство на етапі організації компанії і просто увійти в долю з італійцями. Інший варіант – купити частину акцій підприємства, яке вже давно знаходиться на ринку.

Процедура реєстрації буде витратною. Щоб оформити ТОВ, доведеться сплатити послуги нотаріуса, перекладача, бухгалтера, отримати фірмову печатку і знак “Made in Italy”. Обов’язково потрібно відкрити рахунок в італійському банку.

Оплата податків в Італії тимчасово звільнила роботодавців від внесків на соціальне забезпечення. Італія зробила сплату податків простіше, шляхом скасування Comunicazione dati IVA (значенна форма податкової звітності). У цій країні головне – це вчасно платити податки. Тому якщо є гроші і терпіння, іноземець може займатися своєю справою в Італії, поки це приносить йому задоволення.

«У бізнесі, як і в науці, немає місця ні для любові, ні для ненависті.»

Семюель Батлер

ЯПОНІЯ

Існує поширена думка, що відкрити бізнес в Японії для іноземця є досить складним завданням через особливості культури: підприємців лякають незрозумілі ієрогліфи і час, який необхідно витратити на їх вивчення.

Оплата податків Японія зробила менше оплачуваним шляхом зменшення встановленої ставки для податок на прибуток підприємств і ставки на інші податки, включаючи обов’язкову працю внесків.

Для японської системи підприємництва характерні наступні особливості:

 • державний інститут є важливим інструментом для підтримки бізнесу і не диктує умов;
 • для лідера японської компанії важлива кожна людина, так чи інакше задіяний в його бізнесі;
 • середній бізнес ідеально співіснує з малим.

Малий і середній бізнес в Японії поділяє свої сфери впливу за масштабом: великі фірми намагаються зайняти своє місце так, щоб не забирати роботу у невеликих підприємств.Щоб створити свою фірму в Японії необхідно виконати всього кілька процедур, що включають оформлення бізнес-візи і офіційну реєстрацію підприємства, організаційно-правову форму, яку необхідно вибрати заздалегідь. Держава не чинить перепон створенню компаній іноземних громадян на своїй території, однак існує декілька правил, про які потрібно дізнатися перш, ніж зіткнутися з ними.

КИТАЙ

Збираючись відкривати власний бізнес у Китаї, візьміть до уваги ряд нюансів. Крім того, що необхідно вивчити мову, культуру і традиції цієї країни, так сильно відрізняються від наших, потрібно розуміти особливості функціонування економіки.

Початок бізнесу у Китаї полегшити шляхом упорядкування процедур реєстрації. Оплата податків Китай зробив легшим введення декількох заходів для полегшення відповідності.

Якщо маєте в своєму розпорядженні серйозний капітал, який готові інвестувати у власний бізнес, можливо, мова навіть зайде про покупку власного невеликого заводу або фабрики з виробництва товарів широкого вжитку. Бізнесменам з капіталом середньої і малої величини радили б займатися власним бізнесом в Китаї з перекуповування і продажу різних товарів:

 • Будівельні матеріали: керамічна плитка, шпалери, покриття для підлоги і т.д.
 • Дрібна побутова техніка і електроніка;
 • Тканина, одяг, взуття;
 • Косметика та побутова хімія;
 • Іграшки, спортивне спорядження;
 • Фармацевтика – проте, з цим потрібно бути обережним. Власний бізнес в Китаї з продажу медикаментів має свою особливість.

Більшість підприємств в Китаї реєструється в формі спільної робити. Якщо ж іноземець відкриває компанію, швидше за все, це буде представництво або власний бізнес з повноцінним іноземним капіталом. В цьому випадку, особливий увагу варто робити на документи, які ви будете підписувати і перевіряти особу того, хто з вами буде співпрацювати. Найкраще найняти юриста, який займеться оформленням вашого власного бізнесу в Китаї на правах партнерства і позбавить вас від шансу втратити свій капітал.

І найголовніше: завжди пам’ятайте про те, хто ваш клієнт і чого він хоче.Потрібно зрозуміти, чим Ви хочете займатися все життя, щоб це приносило Вам задоволення, а не тільки гроші.

Ігор Мізрах

Post Author: admin

15 thoughts on “Мізрах Ігор: «Перше правило бізнесу – поступай з іншими так, як хотів би, щоб ставилися до тебе.»

  cheap jordans

  (26.10.2018 - 00:19)

  I definitely wanted to compose a brief word in order to thank you for these awesome information you are showing on this website. My time intensive internet search has now been recognized with pleasant strategies to exchange with my visitors. I ‘d suppose that most of us website visitors are rather blessed to dwell in a magnificent place with many outstanding individuals with insightful solutions. I feel somewhat fortunate to have discovered your entire web pages and look forward to really more exciting moments reading here. Thanks once more for all the details.

  My spouse and i were joyous that John managed to finish off his investigations from the ideas he discovered while using the web pages. It is now and again perplexing to simply be releasing hints people may have been selling. So we do understand we have got the blog owner to appreciate for this. The entire explanations you made, the straightforward site navigation, the relationships you will help to create — it’s got many superb, and it’s really helping our son and our family imagine that the idea is amusing, which is highly fundamental. Thanks for all the pieces!

  michael kors

  (26.10.2018 - 21:56)

  I am commenting to let you know of the impressive discovery our daughter encountered visiting your web page. She figured out plenty of issues, including what it’s like to possess an ideal helping heart to have other people with no trouble thoroughly grasp some tortuous topics. You undoubtedly exceeded people’s expectations. Thanks for providing such essential, trusted, educational and even unique thoughts on your topic to Evelyn.

  asics shoes

  (27.10.2018 - 20:12)

  I intended to post you that little note to be able to say thanks over again for your beautiful ideas you’ve shared on this page. It is extremely open-handed with people like you to grant unreservedly what a few people would have made available as an e book in order to make some bucks for themselves, especially now that you could have tried it in the event you decided. These guidelines likewise worked as the fantastic way to be sure that other individuals have similar dream really like my personal own to know good deal more regarding this condition. I believe there are numerous more enjoyable periods in the future for folks who start reading your website.

  off white clothing

  (28.10.2018 - 13:14)

  Thanks a lot for giving everyone an extraordinarily nice chance to read critical reviews from this site. It is always very kind and as well , jam-packed with fun for me personally and my office peers to search the blog nearly thrice per week to find out the fresh issues you have. Of course, I’m just at all times amazed concerning the gorgeous solutions you serve. Some 3 areas in this posting are surely the simplest I’ve had.

  hermes belt

  (29.10.2018 - 07:16)

  I intended to draft you that bit of remark to help thank you over again for your awesome suggestions you’ve featured on this page. It was incredibly open-handed with people like you to present unreservedly all many people could have sold as an ebook to help make some profit for their own end, most notably given that you could possibly have tried it if you desired. Those smart ideas also acted as a easy way to know that other people have similar fervor just as mine to learn more concerning this problem. I’m certain there are millions of more enjoyable times ahead for individuals that look into your website.

  nhl jerseys

  (30.10.2018 - 01:48)

  I and also my pals were found to be reviewing the good thoughts located on your website and so before long came up with a terrible suspicion I never expressed respect to the site owner for those strategies. All the boys are actually for that reason passionate to read through them and have in effect surely been enjoying them. Thanks for actually being so helpful and then for getting some perfect topics millions of individuals are really needing to understand about. Our honest apologies for not expressing appreciation to sooner.

  goyard handbags

  (30.10.2018 - 23:34)

  I simply needed to say thanks once again. I’m not certain the things that I would have used without the actual creative ideas revealed by you concerning that problem. Entirely was a traumatic concern in my circumstances, however , looking at a new specialized avenue you handled the issue made me to weep over delight. I am grateful for this service and as well , expect you really know what an amazing job you happen to be carrying out teaching most people all through your website. I am certain you have never come across all of us.

  yeezy boost 350

  (31.10.2018 - 11:01)

  I am commenting to make you understand of the outstanding encounter my wife’s girl found going through your web page. She learned lots of pieces, most notably how it is like to possess an ideal helping style to let other individuals with ease fully understand some complicated matters. You undoubtedly did more than my desires. Many thanks for producing these informative, healthy, edifying as well as fun tips on the topic to Mary.

  adidas pure boost

  (31.10.2018 - 19:30)

  I want to convey my respect for your generosity for those people that have the need for help with this one situation. Your special commitment to getting the solution all through had been exceedingly good and has really encouraged girls just like me to reach their goals. Your entire important tutorial implies so much to me and further more to my office workers. Thanks a lot; from everyone of us.

  nike huarache

  (01.11.2018 - 11:05)

  I intended to write you that tiny remark to say thank you the moment again about the spectacular pointers you have shown here. It has been so extremely open-handed of you to allow without restraint all that a lot of people would’ve advertised as an electronic book to earn some dough for themselves, primarily considering that you could have tried it in the event you desired. Those things likewise served as the fantastic way to realize that most people have the same fervor similar to mine to realize very much more concerning this issue. I’m certain there are several more fun instances in the future for many who start reading your blog.

  adidas stan smith

  (03.11.2018 - 01:50)

  I’m just commenting to make you understand what a excellent discovery my cousin’s princess had reading through your site. She figured out a good number of things, which include how it is like to have an ideal giving heart to make other folks without difficulty know selected tortuous matters. You undoubtedly did more than her expected results. Many thanks for rendering such effective, trusted, revealing and as well as fun thoughts on that topic to Tanya.

  nike air max 2018

  (04.11.2018 - 00:41)

  I would like to show thanks to the writer just for bailing me out of this type of predicament. After checking throughout the world wide web and seeing concepts that were not productive, I believed my entire life was over. Being alive minus the answers to the difficulties you have sorted out by means of the site is a critical case, as well as ones that would have negatively damaged my career if I hadn’t noticed your blog. Your own knowledge and kindness in controlling a lot of things was important. I don’t know what I would have done if I had not encountered such a thing like this. I am able to at this time look ahead to my future. Thanks very much for your skilled and results-oriented guide. I will not think twice to refer your web blog to anyone who ought to have guidance about this area.

  I simply needed to thank you very much once more. I am not sure what I might have taken care of without the tips and hints provided by you concerning such a theme. This has been a fearsome situation for me, however , seeing this well-written strategy you treated the issue forced me to leap over fulfillment. I’m thankful for this advice and trust you find out what a powerful job that you’re carrying out educating the mediocre ones with the aid of your blog post. I am sure you’ve never encountered any of us.

  adidas ultra boost

  (05.11.2018 - 08:55)

  I have to get across my affection for your kindness for folks that absolutely need help with your topic. Your special commitment to getting the solution all over appeared to be especially helpful and has really permitted professionals like me to get to their objectives. Your entire important recommendations entails much a person like me and further more to my mates. Regards; from all of us.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *