Не хочу, чтобы он победил. О чем говорят украинцы в очереди за правом голоса

О пів на шосту вечора. Під Дарницькою райдержадміністрацією стоять з десяток людей і сваряться з двома працівниками РДА, які не пропускають людей всередину.

– Перестаньте кричать! Зачем вы балаган этот устраиваете?

– Так вы ж не слышите! Я ж объясняю, что это бред, что вы так работаете. Вы не справляетесь!

– У нас и так в два раза увеличилось количество сотрудников, которые обрабатывают информацию.

– Это мало! Надо было в 5-10 раз! Я три раза уже приходил и не мог получить услугу! У вас тут всегда очереди! Вы препятствуете моему волеизъявлению!

– Моя дитина уже годину мерзне тут на вулиці! Бо ви не пускаєте!

– Вы можете не кричать?!

– А чего вы не пропускаете?!

В останні дні прийому заяв на зміну місця голосування у відділах ведення держреєстру виборців – аншлаги.

В Дарницькій РДА, яка розташована на Позняках, одному з найбільш густонаселених районів Києва, за один день записалося на зміну місця голосування понад 800 осіб.

Дехто прийшов о шостій ранку, щоб записатися у списки, які люди між собою організовують під дверима адміністрації, поки та ще закрита.

Більшість після запису йде назад додому чи у справах, а потім повертається знову.

Той, хто приходив наприкінці робочого дня, всередину вже потрапити не міг. Мовляв, і без вас там у коридорах чекає купа людей, яким обіцяли прийняти до останнього клієнта, хоча робочий день завершувався о 16:45.

– Приходите завтра, мы будем принимать и на выходных, – продовжують заспокоювати чиновники людей під дверима.

– Так завтра вы опять скажете, что много людей и все не успеют!

– Вы завтра вообще только до трех работаете! Как вы успеете?

– Но работаем же! В выходной день!

Через обмежені терміни подачі заяв на зміну місця голосування перед другим туром людей тут приймали і на вихідних.

Якщо перед першим туром виборів на підготовку списку виборців було відведено три місяці, то перед другим – лише 8 днів. Оскільки заяви про місце голосування приймають лише після оголошення ЦВК остаточних результатів першого туру.

15 квітня – останній день, коли можна було змінити місце голосування. Перед першим туром у Дарницькій РДА таких було 6 657 осіб. По всій Україні – 300 тисяч.

За перші п’ять днів тут на Дарниці встигли прийняти 3 790 заяв. На вихідних тут роботи ще й додалося – паралельно співробітники відділу ведення Держреєстру виборців мали друкувати запрошення на голосування.

При цьому УП у відділі спростували інформацію про збільшену удвічі кількість працівників, озвучену чиновником РДА для заспокоєння людей на вулиці.

«В нас п’ять людей як було, так є. Збільшити неможливо, бо лише ми маємо спецдопуск до програми», – пояснила керівник відділу Олена Більська.

«Если что, новому президенту дадим так, что зубы вылетать будут»

Врешті людей, що сварилися на вулиці, всередину таки пропустили – коли з’явилися ознаки стихійного мітингу.

– Они специально людей не пускают. Это по команде власти!

Уточняю в найбільш крикливого виборця, навіщо владі така команда. Переконує, що таким чином будуть фальсифікувати вибори. Мовляв, самі внесуть в списки людей, які не встигли написати заяву, і за них проголосують.

– Так! У нас в населеному пункті прийшло 30% голосувать, а написали 100% явку!– додає жінка з дитиною. Уточнити назву населеного пункту, правда, вона не забажала. Лише сказала, що це було десь в Пирятинському районі на Полтавщині.

– Моя дитина ото мерзне ходе, не дають зайти дитині! – продовжила кричати вона.

– А чего вы стоите? Открыли двери и заходим, и никого не спрашиваем, и всех выносим! – втрутився пенсіонер.

Врешті, коли чиновники РДА відкрили двері, мама з дитиною заходити не поспішала. Як і пенсіонер. Пояснив, що він взагалі – киянин і має тутешню реєстрацію, просто прийшов підтримати людей і заодно виговоритися, як його дістала влада за всі роки.

– Вот эта вся рать должна сидеть на скамье подсудимых! Начиная от Кучмы! Их посадить, а наворованные деньги отобрать и отдать народу!

– А новий президент не буде красти? Якщо всі завжди були погані? – уточнюю у 72-річного пенсіонера.

– А новому президенту никто украсть не даст! А если что, мы ему дадим так, что зубы вылетать будут.

– А як вам, до речі, чутки ці, що він наркоман? – різко змінюю тему розмови, цікавлячись думкою старшого покоління щодо тиражованих проти Зеленського контраргументів.

– Наркоман? А этот Пидарашенка – алкоголик! И он будет сидеть!

– Я хочу, щоб поміняли все на світі і всьо. Хай лучше другі гребуть, а не ці самі і те саме, – додала від себе мама з дитиною, яка далі мерзла надворі.

Жінка поскаржилася, що їй як багатодітній знімають усі податки з зарплати працівниці дитячого садочка, а за догляд за лежачим батьком платять лише 29 гривень в день. А у самого батька – пенсія лише 1500 гривень, хоча «все життя проробив трактористом у колгоспі».

– Мені надоїли вже Рошени! П’ять тортів на пенсію – це вже сміх! – додала вона.

«Боюсь, что вернемся во времена Януковича»

Всередині РДА на третьому поверсі, де приймали заяви від виборців, атмосфера була протилежна вуличній. Попри величезну кількість народу в задушливих коридорах панувала тиша. Хто сидів на кріслах, хто на столах, хто прямо на підлозі. Оcновна частина стояла.

Офіційний робочий день тут вже годину як завершився. Але в кабінет викликають лише 577 і 578 номери зі списку, в якому понад 800 осіб.

– Я уже тут давно. В 10 утра записался, был 635-ым. Потом ушел, несколько раз сюда возвращался и опять уходил. И уже с четырех часов не выхожу, потому что дверь закрыли, и назад могу не попасть, – розповідає молодий чоловік Павло із Запорізької області, який працює в Києві.

Каже, що буде сидіти вже до кінця, бо в інший день не вийде – спеціально сьогодні відпросився на цілий день з роботи.

– Если не проголосуешь, за тебя проголосуют. Сейчас решается судьба страны. Будет ли война и будем мы с Россией дружить или нет.

Павло не каже, за кого він збирається голосувати, але уточнює – він проти кандидата, який «сделал из выборов шоу». Чоловік припускає: якщо переможе не його кандидат, то «с Европой отношения ухудшатся».

– Да, за последние пять лет много и плохого было, но лично у меня жизнь улучшилась. Да, зарабатывать стал больше.

 Я жену привел. Мне важно, чтоб она тоже проголосовала, потому сделал все возможное, чтоб ее зарегистрировать, – розповідає киянин Ігор, дружина якого прописана в Сумах. Сама вона відмовляється давати коментар, мовляв, за неї чоловік все скаже.

– А дружина голосуватиме за того ж кандидата, що й ви? – уточнюю.

– Ну, еще не хватало, чтобы мы вместе жили и по-разному голосовали, – сміється у відповідь чоловік.

Ігор каже, що перед першим туром тут заявку подали буквально за п’ять хвилин.

– А сейчас и времени мало осталось, и вы видите, какой накал в обществе? Мне, например страшно, что будет. Но надежда еще остаётся.

– А чого саме ви боїтеся?

– Боюсь, что вернемся во времена Януковича.

– Так дехто каже, що добре тоді було, долар був по 8 гривень.

– Так а кредитов сколько они тогда взяли, чтоб был по 8? А сейчас отдают, а “поганий” почему-то Порошенко. Еще боюсь, что Коломойский себе 2 миллиарда будет возвращать, что будет инфляция, что будут недоразумения с МВФ. И вообще мне Зеленский не нравится своим разворотом к России. Мы же видим, как Россия его поддерживает. Хотя я понимаю, что большинство будет голосовать не за Зеленского, а потому что ненавидит Порошенко.

Ігор обурюється, що його сусід по гаражу нарікає на владу, бо в мами низька пенсія і немає субсидії через прописаного в квартирі сина, а сам син “на новом “Спортедже” ездит”.

– То есть важно не как человек себя чувствует, а как он о себе думает. Если посмотреть на припаркованные возле моего дома машины – что стать уже негде, то жить однозначно лучше стало. И люди постоянно куда-то летают, по два раза в год.

«Как бы США не начали бомбить Киев и Украину»

– Да, получила, вот! – усміхається з посвідченням про зміну місця голосування пенсіонерка із Запорізької області Валентина Григорівна, яку ловлю на сходах при виході з РДА. Вона зараз живе у столиці у сина, який тут працює і нещодавно купив квартиру.

Каже, це була її третя спроба отримати посвідчення. Перший раз вона прийшла і записалася у списки, думаючи, що їх автоматично перенесуть на завтра. Але наступного дня в списках себе не знайшла.

Вдруге жінка записалася і повернулася сюди після п’ятої вечора, але двері в РДА вже були зачинені.

– Сегодня в шесть утра пришла. На окошечке возле входа люди записывались, все культурно, никто не ругался, шутили. Записалась уже в пятую сотню. После обеда вернулась и только в полседьмого получила документ, – каже пенсіонерка.

Вона описує свій марафон за правом голосу з посмішкою і без обурень на владу та черги.

Хоча голосувати зібралася проти нинішньої влади, заради чого не пошкодувала ні часу, ні сил.

– Я болею за Украину. Мне очень жаль, что идет война. Я считаю, что Зеленский – порядочный человек. У него не будет столько агрессии к Донбассу и желания его уничтожить, как у Порошенко, – видає Валентина Григорівна, яка переконана, що війну можна завершити, домовившись з Путіним.

– Вот это неправильно, что выступают против Зеленского, что он готов стать на колени (перед Путіним – УП). Но разве это унижение, когда люди гибнут? Ну и что, если будет автономия Донбасса. Вот мы в Сибири тоже раньше жили в автономной области. Какая разница? Пусть будет автономия, если мир от этого будет.

Під час розмови пенсіонерка не приховує тугу за Радянським Союзом, який, на її думку, підступно «розвалили американці». Переконана, що війна на Донбасі теж спровокована ними, щоб «розділити народи».

– Как бы США не начали бомбить Киев и Украину, – раптом відповідає пенсіонерка на запитання, чого очікує від перемоги Зеленського. Мовляв, так американці можуть відреагувати на «втрату» України.

Крім того, жінка на фізіологічному рівні не сприймає чинного президента. Каже, що від Порошенка у неї піднімається тиск.

– Он во всем винит Путина, но агрессию я ощущаю именно от Порошенко. У меня после его выступлений, с такой агрессией, напором, с такой страшной физиономией, прям давление начинается – я ж человек старый. Людям плохо от этого. У меня тетушка, ей 88 лет, она после просмотра телевизора пьет корвалол.

На прощання Валентина Григорівна ділиться своїми кадровими побажаннями при президентові Зеленському. Хотіла б, щоб прем’єром став… Микола Азаров.

– Он самый грамотный. Но, к сожалению, это вряд ли возможно.

О сьомій вечора ще дві пенсіонерки продовжували сидіти в коридорі і чекати свого виклику в кабінет. Вони були не сильно говіркі, фотографуватися так само не захотіли.

– П’ять годин вже тут сидимо. Ну, бо вже треба довести до кінця, раз в першому турі проголосовали, то вже треба і в другому.

– Боїтеся чогось, якщо ваш кандидат не переможе?

– Я боюсь, що Україна знову повернеться в Радянський Союз.

– А я вже нічого не боюся. Ми вже стільки пережили, що нас нічим не налякати. Нам аби хоч дітям краще жилося, – додає пенсіонерка поруч.

«Я собі не пробачу, якщо мій кандидат не переможе через нестачу одного голосу»

О 19:30 на виході з РДА дві дівчини фотографують свої посвідчення про зміну місця голосування. Відмовляються від коментаря, бо «вже чекає таксі».

За ними вибігає молода жінка, на ходу дає коментар. Каже, поспішає додому, бо залишила саму дитину.

– Я боюся повернення до влади людей, яких в 2014 році виганяли з цієї влади. Я розумію, що не всіх вигнали і багато людей залишилося. Я не кажу, що ця влада ідеальна, але я бачу загрози повного реваншу старих політиків. І ще мене турбує, що буде з українською мовою, якщо один з кандидатів навіть нею не говорить, – встигає коротко пояснити Оксана, родом зі Львова.

Далі виходить Світлана, вона з Волині. Каже, що сидіти чотири години у черзі наприкінці робочого тижня було «не дуже весело».

– Але я собі не пробачу, якщо мій кандидат не переможе через нестачу одного голосу і цей голос виявиться моїм, – пояснює дівчина.

Світлана не приховує, що висиділа цей час заради голосу за чинного президента.

– Я бачу, що багато змінюється в кращу сторону. І це стосується не лише мене, але й моїх друзів. І мені було шкода, якщо те, що почали робити, буде зведено нанівець, – додає дівчина.

Як приклад покращення згадує свою роботу в «престижній державній компанії з ринковою зарплатнею», куди змогла влаштуватися «без зв’язків і договорняків».

– Раніше таке було з області фантастики, – переконана Світлана.

«А алкоголь – это не наркотик? А мы все его употребляем»

Чимало тут в черзі і переселенців з окупованих територій.

Якщо іншим охочим змінити місце голосування треба це бажання підтвердити документально через договір оренди квартири чи право власності на неї, довідку з роботи, свідоцтво про шлюб тощо, то переселенцям достатньо показати паспорт з пропискою на окупованій території.

– Я боюсь, что если не победит мой кандидат, будет все то же самое, как сейчас. А я жду одного – чтобы война закончилась, – каже молодий чоловік з Донецька, який досі мріє повернутися додому, бо в Києві йому «некомфортно».

– Нет, я не против прямых переговоров с Россией, если надо, и не против автономного статуса. Крым как-то жил с автономным статусом, – додає він щодо того, як бачить можливість завершення війни і свого повернення.

В розмову втручається ще один виходець з Донбасу Роман. Він не пенсійного віку, пенсію отримує як колишній міліціонер.

Каже, що жити йому стало значно важче. І не лише тому, що пенсія по факту стала замість 300 доларів 150, а ще й доводиться витрачатися на орендоване житло.

Роману нема куди вертатися. Його будинок, за який він десять років виплачував кредит, розташований на лінії фронту в Красногорівці. Роман показує в телефоні фото розбитої снарядами будівлі.

Проте чоловік в цьому звинувачує не Путіна, а Порошенка – що той не зупинив вчасно війну.

– Помните с «95 квартала» сценку? Они изобразили Турчинова, который вышел, губы надул и молчит. И дальше слова: «Вот так мы Крым и про…ли». Украина не боролась за Крым.

Так и здесь. Я общался с солдатами. Они мне говорили, что дошли почти до середины Донецка, и никого не было, можно было идти дальше, можно было взять администрацию. А им говорят: «Нет, отходите!». Такое ощущение, что с той стороны был чистый договорняк. Им выгодна война. Они одинаковые. Они даже друг у друга лозунги слизывают. Они даже вместе на рекламных щитах, друг на друга смотрят, – висловлюється Роман.

Від Зеленського чоловік фактично чекає дива – що той поламає всю систему, «потому что он единственный, кто не был у корыта».

– Да, я понимаю, что рушить систему – это кризис, это опасно, что государственная система по стране будет прибуксировать. А с другой стороны – как по-другому ломать систему, если ее надо ломать? А еще мне нравится, что он предлагает виртуальную реальность – электронный Кабмин, вот это все, это не даст возможность воровать.

На запитання, чи не лякають його чутки про наркозалежність Зеленського, Роман посміявся.

– Я видел настоящих наркоманов, с иголки так просто не спрыгнешь. А алкоголь – это не наркотик? А мы его все употребляем.

У Романа як виборця Зеленського є відповіді чи не на всі закиди у бік його кандидата.

– Если они грязь на него льют, ему что остается? – реагує на кинуту Зеленським трубку у розмові з Порошенком у телеефірі.

– А эта власть разве не хочет наркотики узаконить? Так что, теперь они вцепились за наркотики и Зеленского? – обурюється ще один донеччанин в черзі щодо звинувачень у наркозалежності на адресу Зеленського, згадуючи підтримку міністра охорони здоров’я щодо легалізації легких наркотиків у медичних цілях.

– Ну, ви наркоманів бачили? Ну не може наркоман займатися спортом. І він стільки працює, що у нього нема часу, коли вживати, – переконує жінка з Херсонщини, яка разом з чоловіком і повнолітньою дочкою були останніми у черзі за зміною місця голосування.

– Знаєте, що мені це нагадує? Коли про Майдан теж казали, що там були наколоті апельсини, – додає, сміючись, її чоловік Олег.

Ця сім’я досиділа тут майже до дев’ятої вечора, коли врешті до них дійшла черга.

– Это уже дело принципа – проголосовать против Порошенка. А если все расслабятся, что Зеленский и так побеждает, то мало ли что может произойти, –пояснюють свою впертість херсонці, які переходять то на російську, то на українську мову.

При тому вони визнають, що за останні п’ять років життя у них покращилося. Але, мовляв, виключно тому, що почали більше працювати, а дочка заради заробітку навіть закинула навчання.

Херсонець Олег переконує, що це перші для нього вибори. Раніше не ходив голосувати, бо важко було обрати між «гнилим помідором і гнилим огірком».

Те, що Зеленського називають людиною Коломойського, взагалі вважає його перевагою, бо «саме Коломойський на початку війни заправляв у Дніпропетровській області і захистив територію».

– Так, буде важко, але мені не страшно, – додає Олег у відповідь, чи не боїться він кризи через різку зміну влади.

– А коли очікуєте відчути покращення від нової влади? За рік? Два? – уточнюю прогнози.

– Відійдіть від вікна. Зараз гляну на зірки і вам скажу, – посміхається він у відповідь.

– Урааа! – раптом лунає з кабінету, коли одна з працівниць зрозуміла, що Олег на сьогодні останній зі списку.

P.S.: Станом на п’яту вечора 15 квітня, останній день прийому заяв про зміну місця голосування, у Дарницькій РДА прийняли 6 100 осіб. Обіцяли працювати до останнього клієнта – а їх у черзі лишалися ще повні коридори.

У першому турі виборів на виборчому окрузі Дарницького району переміг Зеленський з 27% голосів. Порошенко відстав від нього менше ніж на 1%. Загалом різниця між ними склала тисячу голосів.

Источник: for-ua 

Post Author: admin

64 thoughts on “Не хочу, чтобы он победил. О чем говорят украинцы в очереди за правом голоса

  go to this web-site

  (13.05.2019 - 16:06)

  I just want to say I am new to blogs and absolutely liked this blog site. Probably I’m want to bookmark your website . You definitely come with amazing well written articles. Cheers for revealing your website page.

  릴 게임

  (15.05.2019 - 03:16)

  I’m extremely impressed with your writing skills and also with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you customize it yourself? Either way keep up the nice quality writing, it is rare to see a nice blog like this one these days..

  W88Thai

  (15.05.2019 - 10:02)

  What i don’t understood is if truth be told how you are no longer actually a lot more well-appreciated than you might be now. You’re very intelligent. You realize therefore significantly when it comes to this topic, made me for my part imagine it from numerous various angles. Its like women and men are not involved except it’s one thing to accomplish with Woman gaga! Your personal stuffs outstanding. All the time care for it up!

  fotograf slubny Oswiecim

  (15.05.2019 - 14:05)

  Good site! I really love how it is easy on my eyes and the data are well written. I’m wondering how I could be notified whenever a new post has been made. I’ve subscribed to your feed which must do the trick! Have a great day!

  Hello! I know this is kinda off topic but I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog post or vice-versa? My site covers a lot of the same topics as yours and I believe we could greatly benefit from each other. If you happen to be interested feel free to shoot me an e-mail. I look forward to hearing from you! Great blog by the way!

  mother day song

  (16.05.2019 - 01:58)

  I used to be recommended this web site through my cousin. I’m now not certain whether this put up is written via him as nobody else realize such exact about my difficulty. You are amazing! Thank you!

  geek squad tech support

  (16.05.2019 - 13:39)

  Hello my family member! I wish to say that this post is awesome, great written and include almost all vital infos. I would like to look more posts like this .

  mobile hacks

  (16.05.2019 - 22:30)

  Definitely believe that which you stated. Your favorite justification seemed to be on the internet the easiest thing to be aware of. I say to you, I certainly get irked while people think about worries that they plainly don’t know about. You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side effect , people could take a signal. Will probably be back to get more. Thanks

  round the world ticket

  (17.05.2019 - 04:17)

  I’m also writing to let you understand of the fabulous experience my child enjoyed checking your blog. She learned so many things, including what it is like to possess an incredible coaching nature to have the others very easily understand a variety of very confusing things. You undoubtedly surpassed people’s desires. I appreciate you for delivering those practical, trusted, informative and in addition easy tips on the topic to Mary.

  online giving for churches

  (17.05.2019 - 09:20)

  I really appreciate this post. I’ve been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You’ve made my day! Thx again

  mobile bartenders

  (17.05.2019 - 14:50)

  Thank you, I’ve just been looking for information approximately this topic for ages and yours is the best I have found out so far. But, what concerning the conclusion? Are you sure concerning the source?

  what are push ads

  (17.05.2019 - 20:14)

  I don’t even know the way I ended up right here, but I believed this put up was once good. I do not recognize who you might be but definitely you are going to a well-known blogger if you happen to aren’t already 😉 Cheers!

  section 8

  (18.05.2019 - 02:01)

  I absolutely love your blog and find most of your post’s to be just what I’m looking for. Do you offer guest writers to write content for you personally? I wouldn’t mind producing a post or elaborating on many of the subjects you write related to here. Again, awesome weblog!

  #women’sclothing

  (18.05.2019 - 07:12)

  Amazing blog! Do you have any helpful hints for aspiring writers? I’m hoping to start my own site soon but I’m a little lost on everything. Would you propose starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m completely confused .. Any recommendations? Many thanks!

  Piermont Grand EC

  (18.05.2019 - 12:54)

  Enjoyed looking through this, very good stuff, regards . «Whenever you want to marry someone, go have lunch with his ex-wife.» by Francis William Bourdillon.

  curso de seo

  (18.05.2019 - 18:14)

  I simply could not leave your site prior to suggesting that I extremely enjoyed the usual info a person provide in your visitors? Is going to be back incessantly in order to investigate cross-check new posts.

  situs poker online

  (18.05.2019 - 21:09)

  Hi there! This post could not be written any better! Reading through this post reminds me of my old room mate! He always kept chatting about this. I will forward this write-up to him. Fairly certain he will have a good read. Thank you for sharing!

  online poker

  (19.05.2019 - 01:57)

  Lovely site! I am loving it!! Will be back later to read some more. I am taking your feeds also.

  situs poker online

  (19.05.2019 - 08:43)

  Pretty element of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to say that I get actually enjoyed account your weblog posts. Anyway I’ll be subscribing for your feeds or even I fulfillment you get right of entry to persistently fast.

  릴게임바다이야기

  (19.05.2019 - 14:08)

  Fantastic goods from you, man. I’ve be mindful your stuff prior to and you are simply too fantastic. I really like what you’ve obtained right here, really like what you’re stating and the way in which you assert it. You are making it enjoyable and you continue to take care of to keep it sensible. I can not wait to read much more from you. That is actually a wonderful site.

  frank ocean bad religion

  (19.05.2019 - 15:53)

  It’s a pity you don’t have a donate button! I’d without a doubt donate to this outstanding blog! I guess for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to fresh updates and will talk about this blog with my Facebook group. Talk soon!

  poker online

  (19.05.2019 - 17:33)

  I think other site proprietors should take this web site as an model, very clean and wonderful user genial style and design, let alone the content. You’re an expert in this topic!

  Flat Tire Change Service Omaha Ne

  (19.05.2019 - 19:20)

  Woah! I’m really digging the template/theme of this blog. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s tough to get that «perfect balance» between usability and visual appearance. I must say you’ve done a fantastic job with this. Also, the blog loads very quick for me on Opera. Superb Blog!

  מצלמות אבטחה לבית

  (19.05.2019 - 22:27)

  I consider something truly special in this website.

  online poker

  (20.05.2019 - 01:22)

  Hey would you mind letting me know which hosting company you’re working with? I’ve loaded your blog in 3 completely different internet browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most. Can you recommend a good hosting provider at a honest price? Thank you, I appreciate it!

  dental implants

  (20.05.2019 - 04:34)

  I believe this is among the most important info for me. And i’m happy reading your article. But wanna remark on few normal issues, The website taste is great, the articles is in point of fact excellent : D. Good activity, cheers

  CBD vs THC

  (20.05.2019 - 14:54)

  A person essentially help to make seriously posts I would state. This is the first time I frequented your website page and thus far? I surprised with the research you made to create this particular publish amazing. Wonderful job!

  Product Feedback

  (20.05.2019 - 21:18)

  Pretty section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently fast.

  homes for sale sarasota fl

  (21.05.2019 - 00:38)

  I have not checked in here for some time as I thought it was getting boring, but the last several posts are good quality so I guess I will add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

  Digital Marketing Manager Wien

  (21.05.2019 - 00:44)

  Iím impressed, I have to say. Really hardly ever do I encounter a weblog thatís each educative and entertaining, and let me tell you, you might have hit the nail on the head. Your thought is excellent; the difficulty is one thing that not enough people are talking intelligently about. I’m very joyful that I stumbled throughout this in my seek for one thing referring to this.

  BestPornSites.Guide

  (21.05.2019 - 06:33)

  Up branch to easily missed by do. Admiration considered acceptance too led one melancholy expression. Are will took form the nor true. Winding enjoyed minuter her letters evident use eat colonel. He attacks observe mr cottage inquiry am examine gravity. Are dear but near left was. Year kept on over so as this of. She steepest doubtful betrayed formerly him. Active one called uneasy our seeing see cousin tastes its. Ye am it formed indeed agreed relied piqued.

  Oliver Isaacs

  (21.05.2019 - 11:37)

  I am so happy to read this. This is the kind of manual that needs to be given and not the random misinformation that is at the other blogs. Appreciate your sharing this greatest doc.

  double bitcoin

  (21.05.2019 - 22:19)

  A powerful share, I simply given this onto a colleague who was doing a bit analysis on this. And he actually bought me breakfast because I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the deal with! But yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I feel strongly about it and love reading more on this topic. If potential, as you grow to be experience, would you thoughts updating your blog with extra details? It’s highly useful for me. Huge thumb up for this weblog publish!

  Free Download Music

  (22.05.2019 - 04:44)

  I think this is one of the most important info for me. And i am glad reading your article. But want to remark on some general things, The web site style is perfect, the articles is really great : D. Good job, cheers

  Thank you a bunch for sharing this with all people you really understand what you’re speaking about! Bookmarked. Please also discuss with my site =). We will have a hyperlink change contract between us!

  W88

  (23.05.2019 - 04:03)

  Excellent post. I was checking constantly this blog and I’m impressed! Extremely helpful information particularly the last part 🙂 I care for such information much. I was seeking this particular info for a very long time. Thank you and good luck.

  토토사이트 추천

  (23.05.2019 - 05:39)

  magnificent points altogether, you simply received a new reader. What might you recommend about your submit that you simply made a few days ago? Any sure?

  impact windows

  (23.05.2019 - 11:56)

  I believe that avoiding prepared foods would be the first step to help lose weight. They will taste excellent, but processed foods contain very little vitamins and minerals, making you take in more in order to have enough vigor to get with the day. Should you be constantly feeding on these foods, moving over to whole grains and other complex carbohydrates will aid you to have more strength while consuming less. Thanks alot : ) for your blog post.

  토토사이트

  (23.05.2019 - 13:43)

  Hello, Neat post. There’s an issue with your site in internet explorer, might test this¡K IE nonetheless is the market leader and a big component of folks will miss your wonderful writing because of this problem.

  Crypto4bet.com

  (24.05.2019 - 00:16)

  Attractive section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently fast.

  training

  (24.05.2019 - 13:17)

  Fantastic website. Plenty of useful information here. I am sending it to some pals ans additionally sharing in delicious. And naturally, thank you to your sweat!

  Deidre Gibson

  (24.05.2019 - 21:16)

  Greetings from Idaho! I’m bored at work so I decided to check out your blog on my iphone during lunch break. I love the knowledge you provide here and can’t wait to take a look when I get home. I’m surprised at how fast your blog loaded on my phone .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, fantastic blog!

  rygestop dag for dag

  (25.05.2019 - 22:49)

  Howdy would you mind sharing which blog platform you’re using? I’m going to start my own blog soon but I’m having a difficult time deciding between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your layout seems different then most blogs and I’m looking for something unique. P.S Apologies for getting off-topic but I had to ask!

  Social Media Marketing Wien

  (25.05.2019 - 23:34)

  Online Marketing Wien

  lifeguard certification

  (26.05.2019 - 12:51)

  Hi, i feel that i saw you visited my blog so i came to “return the desire”.I am trying to in finding things to improve my website!I assume its adequate to use some of your concepts!!

  viandas a domicilio montevideo

  (26.05.2019 - 23:58)

  you are in point of fact a good webmaster. The site loading pace is incredible. It seems that you are doing any distinctive trick. Furthermore, The contents are masterpiece. you have performed a excellent job in this subject!

  I think this site has some very wonderful info for everyone. «In this world second thoughts, it seems, are best.» by Euripides.

  homes for sale in nocatee fl

  (27.05.2019 - 08:28)

  The subsequent time I learn a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my option to read, however I actually thought youd have something attention-grabbing to say. All I hear is a bunch of whining about something that you would fix if you happen to werent too busy searching for attention.

  야마토 릴게임

  (27.05.2019 - 17:59)

  These days of austerity along with relative stress and anxiety about incurring debt, many individuals balk contrary to the idea of making use of a credit card in order to make purchase of merchandise as well as pay for a vacation, preferring, instead only to rely on a tried in addition to trusted method of making transaction — cash. However, if you have the cash on hand to make the purchase in whole, then, paradoxically, that’s the best time for you to use the cards for several causes.

  platinum studios

  (27.05.2019 - 23:03)

  Hello very cool web site!! Guy .. Excellent .. Wonderful .. I will bookmark your website and take the feeds additionally…I’m glad to search out numerous helpful info here within the publish, we want work out more strategies on this regard, thanks for sharing. . . . . .

  메이저토토

  (28.05.2019 - 01:03)

  Do you have a spam issue on this blog; I also am a blogger, and I was wanting to know your situation; many of us have created some nice practices and we are looking to swap solutions with others, be sure to shoot me an e-mail if interested.

  watch game of thrones season 1

  (28.05.2019 - 04:04)

  I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you make this website yourself or did you hire someone to do it for you? Plz reply as I’m looking to create my own blog and would like to find out where u got this from. thank you

  Knuck If You Buck

  (28.05.2019 - 07:58)

  It¡¦s actually a nice and useful piece of info. I¡¦m happy that you shared this useful info with us. Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.

  토토사이트 추천

  (28.05.2019 - 12:55)

  Howdy! Someone in my Facebook group shared this website with us so I came to check it out. I’m definitely loving the information. I’m bookmarking and will be tweeting this to my followers! Superb blog and fantastic design and style.

  먹튀폴리스 먹튀

  (29.05.2019 - 06:04)

  Excellent beat ! I would like to apprentice whilst you amend your web site, how can i subscribe for a weblog site? The account helped me a appropriate deal. I have been a little bit familiar of this your broadcast offered vivid clear concept

  offerte

  (29.05.2019 - 17:17)

  I’ve been surfing on-line greater than 3 hours today, but I never discovered any fascinating article like yours. It is pretty price sufficient for me. Personally, if all webmasters and bloggers made excellent content as you probably did, the net shall be a lot more useful than ever before.

  메이저사이트추천

  (29.05.2019 - 17:51)

  I’m really impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you customize it yourself? Either way keep up the nice quality writing, it is rare to see a nice blog like this one these days..

  lifeguard certification

  (29.05.2019 - 20:58)

  Yesterday, while I was at work, my sister stole my iphone and tested to see if it can survive a twenty five foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is now broken and she has 83 views. I know this is totally off topic but I had to share it with someone!

  먹튀검증 추천

  (30.05.2019 - 05:43)

  Some really excellent information, Gladiolus I found this. «They are able because they think they are able.» by Virgil.

  agen daftar s128

  (31.05.2019 - 01:06)

  With havin so much content and articles do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My site has a lot of exclusive content I’ve either authored myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the web without my permission. Do you know any solutions to help prevent content from being ripped off? I’d definitely appreciate it.

  Palmview TX Appliance Removal

  (31.05.2019 - 17:24)

  Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit and sources back to your weblog? My website is in the exact same niche as yours and my users would really benefit from some of the information you provide here. Please let me know if this ok with you. Thank you!

Добавить комментарий