Вбивство Гандзюк і підозри до Владислава Мангера в цій організації

Владислав Мангер – політик, голова Херсонської обласної ради. Кандидат економічних наук.

У червні 2007 – вересні 2010 років – очолював Державну податкову інспекцію у Херсоні, був президентом Херсонської обласної організації федерації боксу України. У 2012 році став віце-президентом федерації боксу України.

Листопад 2013 року, його призначили начальником Державної інспекції сільського господарства в Одеській області.

Був членом Партії Регіонів та працював помічником народного депутата України, а зараз відомого сепаратиста Олексія Журавко. Згодом став членом ВО “Батьківщина”.

У 2015 році став депутатом Херсонської обласної ради, а з 27 вересня 2016 року – очолив її.

11 лютого Генеральна прокуратура України оголосила підозру Владиславу Мангеру в організації вбивства Гандзюк. Йому інкримінують вчинення злочинів за статтями “Організація вбивства” та ст. 115 “Умисне вбивство”. Мангер заперечує свою причетність до злочину. Проте, 31 січня, після численних вимог активістів, оголосив про вихід з партії “Батьківщина”, головою якої був у Херсоні на час розслідування справи.

“Вважаю звинувачення, які лунають на мою адресу у зв’язку зі справою Гандзюк, безпідставними та голослівними”, – сказав він.

Батько Катерини Віктор на засіданні ТСК звинуватив у причетності до замовлення вбивства його доньки  Владислава Мангера, голову херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його заступника Євгена Рищука. За його словами, усі три чиновники співпрацювали з офіційним підозрюваним в організації злочину Левіним на кримінальне прізвисько “Москал-молодший”. Сам Левін втік за кордон, зокрема у Домінікану. Його оголошено в розшук.

Мангер спростовує, що мав зв’язок з Левіним, проте журналісти з’ясували, що радник і юрист Мангера Андрій Мурашкін за тиждень до нападу на Гандзюк віддав в оренду Левіну готель Oasis Beach на березі Чорного моря у селищі Лазурному.

За місяць до нападу на Гандзюк під херсонською обладміністрацією відбувся мітинг – вимагали припинити незаконну вирубку лісу у регіоні. Тоді також звинувачували очільника облради Владислава Мангера та голову ОДА Ігора Гордеєва. Гандзюк теж звинувачувала обласну владу у причетності до вирубки лісів, називала Мангера організатором херсонського антимайдану та “ставлеником криміналу”. Тому, “лісова тема” теж може бути офіційною версією причини вбивства Катерини Гандзюк. 

8 лютого, через три місяці після смерті Катерину Гандзюк, активісти та її друзі прийшли під Адміністрацію Президента з питанням “Хто замовив Катерину Гандзюк?”. Результати розслідування їх не влаштовували, бо жодне прізвище замовників офіційне слідство тоді не назвало.

9 лютого, активісти вже прийшли на зустріч Юлії Тимошенко з виборцями. Вони тримали плакати із закресленим прізвищем Владислава Мангера та з написами “Хто замовив Катю Гандзюк?” та намагалися поставити їй запитання, коли лідерка “Батьківщини” відсторонить від посади Мангера?

Між активістами та поліцією спалахнули сутички, протестувальників побили, вилучили їхні речі (газові балончики, зеленку, пістолет) та близько 40 осіб забрали до відділку, проте згодом відпустили. Поліція відкрила низку кримінальних проваджень.

Post Author: admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *