Державна програма компенсацій єВідновлення працює вже 2 роки. Про це повідомили у КОВА.
За цей час понад 100 тисяч українців змогли отримати кошти на ремонт чи сертифікати для придбання нового житла. З них 9,6 тисяч вже придбали нові домівки. Понад 93 тисячам – погодили компенсацію на відновлення житла після пошкоджень на загальну суму 9,8 млрд гривень. З них вже перераховано заявникам – 8,9 млрд гривень.
“Програма на сьогодні є одним з найбільш ефективних елементів допомоги українцям, чиє житло постраждало від російської агресії, або ж було повністю знищене. У тому числі ми говоримо про внутрішньо переміщених осіб. Підтримка ВПО – один з важливих напрямків роботи Міністерства і тільки завдяки єВідновленню вже понад 4000 родин придбали нове житло. Ми постійно працюємо над розширенням програми, а також пошуком додаткового фінансування. Тільки за останній місяць Уряд прийняв два послідовних рішення про залучення додаткового фінансування як для компенсацій за пошкоджене, так і за зруйноване майно. Ми також вдячні всім, хто продовжує нам допомагати реалізовувати цю беззаперечну надважливу для українців програму. Спільними зусиллями ми прагнемо і віримо що зможемо допомогти якомога більшій кількості наших громадян”, – прокоментував Олексій Кулеба, Віцепрем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України.
У рамках єВідновлення можна отримати виплату для відновлення пошкодженого житла:
- на поточні ремонти – до 200 тисяч гривень;
- на капітальні ремонти – до 350 тисяч гривень для пошкоджених квартир та до 500 тисяч гривень – для пошкоджених будинків. У такому випадку виплата здійснюється двома платежами.
Якщо ж оселя повністю знищена – українці мають змогу отримати житловий сертифікат. За нього можна купити будинок, квартиру чи інвестувати ці кошти в майбутню нерухомість. Також є можливість отримати грошову компенсацію на відбудову приватного будинку на власній земельній ділянці.
Середній розмір компенсації за знищене житло складає 1,5 млн гривень, а середній розмір виплати для відбудови на власній земельній ділянці – 2,2 млн гривень.
Пріоритетними групами єВідновлення є військовослужбовці, родини загиблих захисників, ВПО, люди з інвалідністю та багатодітні родини.
Програма постійно розвивається і розширюється. Головними змінами за минулий рік стали:
Найбільше заяв на відшкодування пошкодженого майна подали у таких регіонах:
Найбільше заяв на отримання компенсацій за знищене майно подали у таких регіонах:
Для реалізації програм також залучаються кошти міжнародних партнерів, зокрема Світового банку та Банку розвитку ради Європи.
Сервіс єВідновлення та Реєстр пошкодженого і знищеного майна реалізуються Міністерством розвитку громад та територій України та Міністерством цифрової трансформації України у межах проєкту “Цифровізація для зростання, доброчесності та прозорості” (UK DIGIT), що виконується Фондом Євразія та фінансується UK Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.