29 березня: яке сьогодні свято, іменини, традиції і погода у Житомирі

Сьогодні, 29 березня, Міжнародний день русалки.

Свята

29 березня в Україні і світі святкують Міжнародний день русалки. Тисячоліттями ці легендарні істоти полонили уяву людей. Русалки з давніх-давен символізують таємничу красу океану. Це чудова нагода дізнатися більше про значення цих міфічних істот і те, як вони вплинули на мистецтво. Перші згадки про русалок датуються 1000 роком до нашої ери. В Ассирії вірили, що вони є богинею Атаргаріс, яка перетворилася на істоту через те, що випалково вбила свого коханого, який був смертним.

Також 29 березня День обізнаності про оніхектомію. День присвячений інформації про медичні, етичні та поведінкові наслідки видалення кігтів у котів. Оніхектомія є хірургічною процедурою, під час якої у кішки видаляються кігті, шляхом ампутації останньої фаланги пальців. Це серйозна процедура, яка може визвати серйозний біль, зміни у поведінці та довготривалі проблеми зі здоров’ям.

А ще 29 березня День зарплати наперед. Потужна ініціатива, яка вже давно перетворилася на глобальний рух, спрямований на позитивні зміни та сприяння культурі взаєморозуміння. По суті, цей день є можливістю простягнути руку допомоги та підтримки хлопцям та чоловікам, які стикаються з суспільним тиском та проблемами. Подія була створена за ініціативи матері одного з таких чорношкірих хлопців, Пейлора Джеймса, життя якого трагічно обірвалося. Ініціатива заохочує вийти за межі стереотипів та забути про расову дискримінацію.

29 березня Всесвітній день марблс. Він присвячений чарівній грі в кульки, що має багаторічну історію. Хоча гра доволі проста, але вона захоплює з перших хвилин. Марбл — різнокольорова кулька, виготовлена з глини, скла, агату або сталі, яка використовується в різних іграх, які носять загальну назву “марблс”.

Також 29 березня святкують День фокусника. Професійне свято циркових майстрів і артистів, які демонструють публіці трюки, що були названі фокусами. Фокусники з’явилися ще в середні віки.

А ще 29 березня День народження кока-коли. Один з найпопулярніших газованих напоїв в світі. Він був створений американським фармацевтом Джоном Пембертоном 1886 року. Чоловік приготував напій, в якому використав листя рослини коки, для лікування головного болю та нервів. В перших кока-колах містилися вино і кокаїн, пізніше їх вилучили, а сам напій зробили газованим.

29 березня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Марка. Він був єпископом в Сирії у IV столітті. В ті часи імператором був Костянтин Великий, який підтримував християнство. З дозволу імператора Марк зруйнував кілька язичницьких храмів, розбивши ідолів. Іновірці розлютилися на святого. А тому, коли на престол зійшов імператор Юліан Відступник, почали вимагати, щоб Марк за свої кошти відбудував їхні капища. Преподобний відмовився. Тоді його схопили, довго катували, різавши тіло ножами. Стійко виніс святий всі муки і помер кількома роками пізніше.

Що не можна робити 29 березня

  • Заборонено займатися важкою фізичною працею.
  • Не можна гучно розважатися і веселитися.
  • Не варто переїдати і напиватися.

Народні прикмети і традиції на 29 березня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: погода вказує, якою вона буде 29 вересня;
  • на березі багато соку — до дощового літа;
  • сильно дощить — чекайте на великий урожай вівса;
  • сороки в’ють свої гнізда низько — до частих гроз влітку;
  • хмари швидко рухаються в одну сторону — чекайте на справжню спеку.

Цього дня наші предки вшановували свято берези. Тому відвідували березові гаї, де обнімали стовбури цих дерев, набираючись їхньої енергії. Здавна береза вважалася суто жіночим деревом. Цікаво, що існувало повір’я, що своєю енергією береза поділиться лише з доброю людиною, яка не має злих намірів.

Іменини

Марко, Кирило, Остап, Іван, Потап, Пилип.

Талісманом людини, народженої 29 березня, є діамант. Це огранені алмази. Здавна вірили, що діаманти допомагають розповісти про свої почуття коханій людині. Також коштовний камінь вважався символом влади.

Погода у Житомирі

До самого вечора у Житомирі буде триматися похмура погода, лише під кінець дня небо очиститься від хмар. Ранковий сильний дощ до середини дня повинен послабшати і ближче до вечора закінчитися. +8+15 градусів.

Джерело

Новини України