Еволюційно так склалося, що люди “ліниві” створіння. Щоб чогось досягти – треба поштовх.
Астролог каже про 9 кроків, на яких варто зосередитися заради успіху / Колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com
Всесвітньо відомий “батько” психології Карл Юнг каже, що людство має казати “дякую” за всі виклики, які пропонує доля.
Проте еволюційно людина трохи лінива, щоб змусити рухатися вперед, їй слід дати поштовх. Чимало представників сучасного покоління ще до подолання реальних “труднощів” заздалегідь налякані їхньою “важкістю”. Як вийти з цього стану та розпочати щось змінювати? Акредитований астролог та редакторка порталу HackSpitrit Перл Неш наводить 9 необхідних для “успіху” кроків, посилаючись на особистий досвід.
9 ознак, що ти не рухаєшся вперед:
1) Ти лякаєшся нового та уникаєш його. Звісно, ніколи не можна знати на 100%, чи вдасться реалізувати свою мету, коли йдеш шляхом чогось “нового” для себе. Але люди, які навіть не намагаються, очікувано нічого не досягають. За словами Неш, впевненість народжується не тоді, коли маєш у чомусь успіх, а ще на етапі спроб його досягти. Тож, вперед.
2) Життя з нескінченним пошуком мети. Щоб досягти чогось, треба докласти зусиль та працювати над цим. Здавалося б, це всі знають. Але часто людина несвідомо ставить перед собою багато цілей і розривається між ними, так і не виконав мрію. Варто вивчити свій внутрішній світ, щоб обрати для себе сенси. Працювати на роботі, яка не подобається, безцільно марнувати час перед телевізором просто тому, що не розумієш своїх вподобань, – банальна рутина. Треба шукати “себе” та “своє”, щоб чогось досягти, каже астролог.
3. Якщо маєш мету – подаруй їй нормальний план. Визначитися в тому, чого хочеться, трохи замало. Потрібен план, який дозволить втілити задум. Переважно, “неуспішні” люди лише жаліються на життя, але активних кроків, щоб його змінити, не роблять. Слід вміти не тільки ставити мету, але і планувати свій шлях.
4) Порожні балачки без дій. Часто люди кажуть, що вже “з понеділка” почнуть худнути, бігати, більше чи менше працювати – загалом, якось змінювати життя. Сказати – одне, а зробити – інше. Якщо довго стояти на одному місці, є більший ризик розчаруватися у своїй справі. То про який тоді успіх можна мріяти?
5) Короткі шлях для лінивих, працюй. Іноді просте рішення – це непогано. Але досвід Неш свідчить, що кропітка праця – більш ефективний шлях. Якщо людина застрягла в зоні комфорту, є велика ймовірність, що вона не докладає ані зусиль, ані наполегливості. “Ви просто не працюєте. І крапка”, – пише вона. Якщо ви відчуваєте, що це про вас, засучіть рукава та постарайтеся. Можливо, успіх від вас не настільки далеко, як може здаватися.
6) Тягар відповідальності – “небажаний” багаж успіху. Чим успішніші ми, тим більшу зону відповідальності маємо – більше впливаємо на життя, думки інших. Взяти на себе цей тягар – нелегко, але і життя нелегке. За якісь “родзинки” доведеться платити. Але, якщо ви чесні і відповідальні, не варто заздалегідь боятися помилок. Це не про успіх, вмійте брати на себе відповідальність.
7) Хочеш успіху, слухай критику. Як вже згадувалося, не можна щось пробувати та намагатися реалізовувати “ідеально”. Помилки всім властиві, тому слід сприймати здорову критику через них. Якщо вже наробили “справ”, визнайте свої помилки. Потім, через деякий час, за певні уроки ви можете навіть “дякувати”. Немає такої людини, яка б любила критику. Треба себе пересилити, сприймати її “з розумом”.
Не потони у водовороті минулого. Ті чи інші події в житті, досвід в стосунках, роботі тощо – часто стають, немов водоворіт, від якого намагаєшся відплисти, а він ще далі тебе затягує в себе. Не залежно від того, був у вас позитивний чи негативний досвід, живіть сьогоденням. Це не значить, що пережиті уроки “забуті”. Але треба зосередитися на своєму “завтра”, а не на вчорашньому дні.
9) Вір в можливості, а не в поразки. Неш акцентує, що віра у себе та впевненість – головні мотиватори успіху. Сумніватися в житті – нормально, кожна людина з цим стикається. Але не треба дозволяти подібним думкам їсти себе і провокувати страх. Нехай тривога спробує здолати вас, коли ви вже нею “знехтували” та пішли вперед до “успіху”. Наврядчи їй це вдасться.
Читайте також:
Як розпізнати брехуна дуже швидко: основні моделі поведінки
Як очистити часник теплою водою: цей спосіб займає 20 секунд
Чи можна спати з обігрівачем, чи краще його вимкнути: названо серйозні загрози
Що відбувається з вашим тілом, коли ви їсте сметану щодня
Психолог пояснив, як надихнути дитину правильно
Тим часом психологи кажуть, що надихати дитину фразами: “Ти можеш все” – хибний інстинкт мами та тата. Так, ця практика була популярна щонайменше 50 років. Цим ми завдячуємо теорії “самоефективності” Альберта Бандури.
Але зараз сучасним батькам слід надихати дитину по-іншому: в чому небезпека фрази “ти можеш все” та як діяти.