Associated Press позивається до суду проти трьох чиновників адміністрації Трампа

Білий дім, Вашингтон, США. AP

Інформаційне агентство Associated Press (AP) у п’ятницю, 21 лютого, подало позов до суду проти трьох чиновників адміністрації Дональда Трампа, звинувативши Білий дім у порушенні свободи слова.

Про це йдеться статті AP.

Позов подали до окружного суду США у Вашингтоні проти керівниці апарату Білого дому Сьюзан Вайлз, її заступника Тейлора Будовіча та прессекретарки Керолайн Левітт. Це сталося після того, як AP зіткнулося з обмеженням доступу до президентських заходів.

Причиною конфлікту стало рішення агентства не виконувати вимогу Трампа використовувати нову назву для Мексиканської затоки – "Американська затока". У відповідь журналістам AP заборонили брати участь у пресконференціях, відвідувати заходи в Мар-а-Лаго та літати на президентському літаку Air Force One.

"Преса та всі люди в Сполучених Штатах мають право вибирати власні слова і не піддаватися репресіям з боку уряду", – йдеться в позові

У самій адміністрації Трампа відкидають звинувачення.

"Ми впевнені, що маємо рацію в цій ситуації", – заявила Лівітт, наголосивши, що Білий дім прагне забезпечити "правдиве та точне висвітлення подій".

Позов AP отримав підтримку близько 40 провідних американських ЗМІ, включаючи Fox News та Newsmax, які підписали лист-звернення до адміністрації Трампа із закликом скасувати обмеження. Журналісти AP і надалі мають доступ до Білого дому, але не входять до "пулу" медіа, які можуть висвітлювати події у закритих форматах.

"Ця цілеспрямована атака на редакційну незалежність загрожує основним принципам свободи слова", – заявили в AP, вимагаючи від суду негайного відновлення повного доступу агентства до роботи Білого дому.

Associated Press (AP) — одне з найбільших у світі і найбільше інформаційне агентство США. Агенція заснована в травні 1846 р. Штаб-квартира розташована в Нью-Йорку. АР обслуговує тисячі ЗМІ в різних країнах, обмінюється інформацією з багатьма іншими міжнародними і національними інформагентствами.

Після інавгурації 20 січня Трамп підписав низку указів, які стосуються мігрантів і не тільки. Зокрема, президент США перейменував Мексиканську затоку на Американську. Трамп пояснив своє рішення тим, що Мексиканська затока — найбільша у світі, а також вона відіграє ключову роль в американській економіці.

29 січня стало відомо, що у США адміністрація президента Дональда Трампа дозволить подкастерам, тіктокерам та впливовим діячам соціальних мереж подавати заявки на акредитацію для висвітлення подій у Білому домі. Представники нетрадиційних медіа зможуть отримати акредитацію, якщо їхній контент буде пов'язаний із новинами.

6 лютого Ілон Маск повідомив, що влада США скасовує підписки урядових структур на американські газети Politico, The New York Times та на інформаційне агентство Associated Press.

Джерело

Новини України