Зруйнована будівля в Авдіївці. Фото: 53 ОМБР/Facebook
Авдіївка — місто за 13 кілометрів від окупованого росіянами Донецька. Всі роки війни поблизу міста проходила лінія фронту. З 10 жовтня 2023 року російські війська почали штурмувати Авдіївку колонами техніки. Цей етап боїв за місто назвали "великий наступ на Авдіївку". На початку лютого він сягнув кульмінації: 8 лютого військові підтвердили, що точаться міські бої. Українська армія продовжувала битися за місто, гарнізон підсилили підрозділами 3-ї штурмової бригади, також виділили додаткові боєприпаси. 17 лютого військове командування ухвалило рішення вивести підрозділи з Авдіївки, зайняти оборону на підготовлених рубежах.
На 14 лютого Авдіївці залишались 926 жителів.
Всі події 29 лютого 23:23
Ситуація в Очеретинській громаді, яка поряд із Авдіївкою
Інтенсивність обстрілів населених пунктів Очеретинської громади посилилась. Тихо у населених пунктах, що неподалік від Авдіївки, не було давно, розповів очільник громади Микола Коваленко. Проте нині констатував: інтенсивність обстрілів громади збільшилась у рази. "Разів у п'ять точно", — уточнив Коваленко.
"Темп війни збільшився, збільшились обстріли, збільшились бойові дії у тих селах, які ближче до Авдіївки. Ми чуємо кожного дня, кожного часу. Збільшились авіаудари. Взагалі від початку жовтня, коли розпочалися такі інтенсивні бойові дії за Авдіївку, збільшились обстріли нашої громади. А зараз — ще сильніше. Так, авіація ще тоді обстрілювала. Але зараз інтенсивність збільшилась в рази. В разів в п'ять це точно".
Орлівка та Бердичі, Степове та Ласточкине — яка ситуація в цих селах, чи більше виїжджає людей і скільки зруйнованих будинків — голова Очеретинської громади розказав Суспільному Донбас в інтерв'ю.