Вони рекомендують одну річ тільки через те, що вже багаті.
Успіху за допомогою цієї поради не досягти / фото ua.depositphotos.com
Мільярдери часто дають одну сумнівну кар’єрну пораду – “слідувати за своєю пристрастю”. Однак це найгірше, що взагалі можна вигадати, вважає self-made мільйонер, професор маркетингу Нью-Йоркського університету та автор бестселерів Скотт Гелловей.
“Будь-хто, хто говорить вам слідувати за своєю пристрастю, вже багатий”, – наголосив він. Народжений у Лос-Анджелесі, в сім’ї матері-одиначки, Гелловей згадує, що дохід його сім’ї в дитинстві ніколи не перевищував 40 000 доларів на рік, пише CNBC.
Історія Скотта Гелловея
Він сподівався, що його пристрасть до спорту принесе йому фінансову свободу. Однак, зрозумівши, що професійна спортивна кар’єра йому не світить, він закінчив Каліфорнійський університет у Лос-Анджелесі та влаштувався аналітиком у Morgan Stanley.
Але незабаром усвідомив: “У мене немає для цього потрібних навичок”. Він почав шукати інші варіанти і дійшов висновку, що більше підходить для підприємництва, ніж для роботи у великій компанії. У 1992 році він став співзасновником маркетингового агентства Prophet, яке 2002 року було продано за 33 мільйони доларів.
Пізніше, у 2010 році, він співзаснував аналітичну компанію L2, яку викупили у 2017 році за понад 130 мільйонів доларів. Його професійний шлях показує, що успіх приходить не від сліпого слідування пристрасті або вибору “вигідної” сфери. Важливо знайти перетин між тим, у чому ти хороший, і тим, що може принести гроші – і бути готовим змінюватися.
“Після випуску з університету я подав заявки в 29 компаній. Мене прийняли тільки в одну. Ключ до мого успіху – це відмови. Точніше, моя здатність їх витримувати. Якщо ти не отримаєш купу “ні”, ти ніколи не дійдеш до своїх найкращих “так””, – згадав він.
У чому сенс його думки
Ця думка перегукується з висловлюваннями CEO Mastercard Міхаеля Мібаха, який радить молодим людям не обмежуватися лише пристрастю при виборі кар’єри. Він рано зрозумів, що має талант до лідерства та бажання допомагати іншим. Це привело його до керівних позицій в IBM, The Metropolitan Opera та 16-річної кар’єри в Mastercard.
“Я радий, що ти йдеш за своєю пристрастю. Але постав собі запитання: а в чому ти справді хороший? Що відрізняє тебе від інших? Знайди перетин між тим, що тобі подобається, що має значення і де ти можеш досягти успіху, – і з’єднай це”, – каже Мібах стажерам.
Хоча знайти свої сильні сторони одразу не вийде – це потребує часу, проб і помилок. Перетворити невдачі на точки зростання допомагає мислення розвитку – ідея про те, що навички можна постійно вдосконалювати, пише ЗМІ. Це дає змогу сприймати відмови як уроки і рухатися далі в кар’єрі та житті.
Інші цікаві новини про те, як досягти успіху
Раніше УНІАН повідомляв про 2 риси, про які Стів Джобс говорив ще 40 років тому як про ті, що поєднуються в успішних людях. За словами засновника компанії Apple, для справжнього успіху потрібно поєднувати в собі риси і мислителя (того, хто придумує ідеї), і діяча (того, хто втілює ці ідеї на практиці).
Гендиректор Amazon, зі свого боку, назвав головну помилку, якої припускається молодь у 20 років. За його словами, він занадто часто бачить молодих людей, які думають, що в цьому віці їм необхідно чітко знати, чим вони хочуть займатися все життя.