Президент США Джо Байден. Фото: AP/Stephanie Scarbrough
Президент США Джо Байден закликав якнайшвидше схвалити запропонований Сенатом США законопроєкт про виділення додаткового фінансування Україні, Ізраїлю та південних кордонів.
Про це йдеться в заяві, поширеній пресслужбою Білого дому.
"Тепер ми досягли двопартійної угоди щодо національної безпеки, яка містить найжорсткіший і справедливий набір прикордонних реформ за останні десятиліття. Я рішуче підтримую цю угоду", — заявив Байден.
Він заявив, що нова угода дозволяє Сполученим Штатам продовжувати життєво важливу роботу, щоб відстоювати свободу України та підтримувати її здатність захищатися від агресії Росії.
"Якщо ми не зупинимо апетит Путіна щодо влади та контролю в Україні, він не обмежуватиметься тільки Україною, і витрати для Америки зростуть", — заявив Байден.
5 лютого Сенат США представив компромісний законопроєкт щодо охорони кордону, допомоги Україні та Ізраїлю на 118,28 мільярда доларів. Законопроєкт передбачає виділення 60,06 млрд доларів на підтримку України, 14,1 млрд – Ізраїлю, 20,2 – на охорону кордону.
Що відомо про допомогу від США для України
18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.
Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.
Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.
2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.
Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.
7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.
Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.
6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.