Біженці чекають на транспорт в центрі розміщення біженців у колишньому аеропорту Тегель у Берліні. Німеччина, 11 жовтня 2023 року. REUTERS/Fabrizio Bensch
У Берліні зафіксували зростання кількості нападів на біженців та їхні притулки через зростання праворадикальної злочинності й зміни у німецькій міграційній політиці.
Про це пише The Guardian.
За інформацією, яку надали представники партії "Зелених", у 2024 році було зафіксовано 77 нападів на біженців та вісім випадків навмисного пошкодження майна. Для порівняння, у 2023 році таких нападів було 32 та жодного на житло.
Унаслідок цих нападів 34 людини були госпіталізовані. Серед постраждалих — 16 жінок, 14 чоловіків, двоє дівчат і ще двоє чоловіків, чий вік не уточнюється.
Розслідування встановило 37 підозрюваних у скоєнні нападів на людей, з яких 11 вже були відомі поліції. Водночас конкретні мотиви нападів на житло для біженців залишаються невідомими.
Депутат від "Зелених" Цзянь Омар, який ініціював оприлюднення статистики, назвав звіт "тривожним дзвіночком" та наголосив на необхідності політики, що "чітко визнає насильство правих і рішуче з ним бореться".
Депутат наполягає на створенні чіткого плану захисту для біженців, а також забезпеченні присутності поліції у місцях їхнього проживання. Тим часом представники Державного управління у справах біженців (LAF) запевнили, що всі центри розміщення мають плани запобігання насильству та цілодобову охорону.
Загалом в берлінських центрах прийому та гуртожитках проживає близько 35 000 зареєстрованих біженців та ще 10 000 у притулках для надзвичайних ситуацій.
16 квітня LAF повідомляло про зменшення кількості новоприбулих до Берліна — 1761 людина за січень-лютий 2025 року, що на 35% менше, ніж торік. Це пов’язують зі зменшенням напливу мігрантів до ЄС. Найчастіше до столиці Німеччини прибували громадяни В’єтнаму, Молдови, Афганістану, Туреччини та Сирії.
Також знизилася кількість українців, які не потребують вимог щодо отримання притулку. У перші два місяці 2025 року до Берліна приїхали 1722 людини, тоді як у січні та лютому 2024 року цей показник становив 2611 українців.