За словами експертів, така кількість зброї є “краплею в морі” для масштабів Росії.
Експерти зазначають, що режим Лукашенко міг добре попрацювати над своїм виробництвом зброї, аби допомогти РФ / колаж УНІАН, фото Вікіпедія
З 2022 року в Україні не було відкритої інформації щодо можливостей збройних сил та оборонно-промислового комплексу Білорусі, якщо говорити про повномасштабну війну РФ проти нашої держави. Проте у публікації DW йдеться про те, що ОПК Білорусі до 2027-2028 років зможе виготовити нібито до 450 тисяч снарядів для ствольної артилерії, 300 тисяч реактивних 122-мм снарядів до БМ-21 “Град” та 100 тисяч дронів.
Тому аналітики Defense Express, спираючись на такі дані, поставили питання, чи може це все отримати Росія.
Також у матеріалі DW розповідається, що у Білорусі до виробництва зброї залучено 287 промислових підприємств, але в такому випадку “залученість” може свідчити лише про виконання одного з технологічних етапів, підкреслюють експерти.
“Наприклад, БелАЗ залучений до гальванообробки кілець під 122-мм реактивні снаряди, і аналогічних прикладів по інших флагманах білоруської промисловості вистачає також. Це уточнення про ступінь залученості тих чи інших білоруських підприємств до військового виробництва насправді цінне. Бо інакше можна подумати, що Білорусь досягла такого ж рівня мілітаризації, як Північна Корея, у якій одночасно 200 заводів виготовляють артилерійські боєприпаси”, – пояснили аналітики.
Крім того, у публікації йдеться про те, що білоруський ОПК нібито має 82% рівень локалізації у виробництві власних безпілотників, а також 99 компаній Білорусі були помічені у постачання підсанкційного обладнання для російського оборонно-промислового комплексу.
“Від Defense Express хочемо окремо акцентувати, що раз Білорусь почала робити на експорт реактивні БпЛА з опцією камікадзе, то значить режим Лукашенка справді системно попрацював над своїм ОПК”, – додали у матеріалі.
Водночас експерти кажуть, попри те, що наведені вище цифри щодо показників виробництва артилерійських боєприпасів та дронів є правдивими, то в цьому випадку йдеться лише по 150 тисяч снарядів до ствольної артилерії, по 100 тисяч реактивних снарядів та 30 тисяч БпЛА на рік, що є “краплею в морі” у масштабі потреб Росії, аби вести війну проти України.
“Тому тут цілком ймовірними є одночасно три варіанти: частину з цих боєприпасів та безпілотників Білорусь справді поставить Росії; ці всі снаряди та дрони режим Лукашенко виготовить виключно для власних потреб; або ж частину з цих снарядів та безпілотників Білорусь поставить на експорт для повільного “просочування” на ті ринки, де раніше домінувала РФ”, – підсумували у виданні.
Читайте також:
США оголосять про розробку ще одного винищувача шостого покоління, – Reuters
“Зайшов у глухий кут”: експерт розповів, в чому проблема російського винищувача МіГ-35
Як швидко Росія відновлює втрати у військовій авіації: аналіз експерта
Білорусь та РФ – останні новини
Раніше білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив, що його країна готується отримати російські “Орєшнікі”. За його словами, у Білорусі вже закінчують виробництво кількох пускових установок для ракет цього комплексу.
Водночас в лютому президент України Володимир Зеленський повідомляв, що Росія відправить у Білорусь 150 тисяч солдатів для можливої атаки на НАТО. Він нагадав, що країна межує з трьома країнами НАТО, а також стала плацдармом для російських військових операцій.