“Більше грошей на ЗСУ — швидше перемога”: у Черкасах під міськрадою відбувся мітинг

У Черкасах 18 листопада біля стін міської ради зібралися містяни. Вони принесли плакати на яких звернулися до міського голови Анатолія Бондаренка — "Більше грошей на ЗСУ — швидше наша перемога. Чи ви не за перемогу?", "Досить зливати бюджети на користь ворога", "Гроші на ЗСУ". Такі мітинги в місті стали щосуботніми.

На площі зібралися близько сотні людей, повідомила кореспондентка Суспільного Анна Іщенко з місця події.

Один з учасників ініціативної групи Артем Ківак на мітингу біля Черкаської міськради. Суспільне Черкаси / Ілля Малоног

Першим до мікрофона підійшов один із організаторів акції черкасець Артем Ківак. Він повідомив, що всупереч тому, що влада заявила, що Черкасам не потрібні мітинги, вони відбуватимуться поки не ухвалять потрібні громаді рішення:

"Мітинги будуть доти, доки не будуть виконані наші прохання, доти, доки не будуть закриті листи-прохання від військових. Мітинги не припиняться через те, що вони не зручні для влади.

Учасники мітингу “Гроші на ЗСУ” 18.11.2023. Суспільне Черкаси / Ілля Малоног

Я вимагаю, щоб Анатолій Бондаренко найближчим часом зібрав сесію та депутати ухвалили потрібні рішення. А ми прослідкуємо, як це відбуватиметься", — розповів Артем Ківак.

Учасники мітингу біля Черкаської міськради 18.11.2023. Суспільне Черкаси / Ілля Малоног

Слово взяла жителька Черкас підприємиця Олена. Розповіла, що на акцію прийшла впʼяте:

"Я тут стою пʼяту суботу. Мені міська політика взагалі ніколи не була цікава. Я спостерігала, як щось відбувається, закатують плиткою в два-три шари наше місто. Ну, мабуть, так треба. Але те, що відбувається останнім часом мене обурило. І також обурило те, що міська влада ніяк не може наш ідентифікувати. Тобто ми не зручні для неї. Ми не зручні, оскільки маємо власну думку. Ми не зручні, оскільки хочемо віддати наші гроші на допомогу військовим, а не на нові дерева, утеплення чи плитку".

Учасниці мітингу з плакатами біля Черкаської міськради. Суспільне Черкаси / Ілля Малоног

Черкасець Іван Подолян серед тих, хто був на мітингу щотижня:

"Наші зібрання-мітинги почали ідентифікувати як зраду і підривання довіри до влади. Наголошу — ми не проти влади, ми — нагадування владі про правильний шлях та правильні рішення. Ми маємо продовжувати свою роботу — виборювати допомогу нашим військовим для нашої перемоги.

Іван Подолян під час виступу біля Черкаської міськради на мітингу “Гроші на ЗСУ”. Суспільне Черкаси / Ілля Малоног

Ми маємо згуртуватися і поширювати наші вимоги, бо влада боїться і застосовує чорні методи впливу на громадян. Але нас не розхитати і не здолати. І щоб досягти нашої мети, ми маємо продовжувати нашу справу гуртом".

Учасники мітингу з плакатами біля Черкаської міськради. Суспільне Черкаси / Ілля Малоног

Черкащанка Наталія розповіла, що допомагає волонтерам, і шукає підтримки серед батьків та вчителів однієї з черкаських шкіл. Однак, з її слів, до волонтерства долучаються неохоче:

"Війна стосується кожного. Не тільки влада у нас витрачає кошти не на ЗСУ. Я найбільше допомагаю фонду "Однодумці". Оскільки у цьому фонді очільниця – вчителька, яка залишила свою роботу, щоб допомагати ЗСУ, ми збираємо допомогу на базі школи. Ми звертаємося до батьків, вчителів, щоб зібрати хоча б щось для військових. І кожного разу, коли ти звертаєшся до батьків, щоб зібрати кошти на ліки, чи на інші необхідні речі для військових, відгукуються лише декілька батьків. Був такий випадок, що от з мого класу, де вчиться моя дитина, лише двоє батьків відгукнулися, щоб допомогти. Тим часом, у нас йде збір на квіти чи цукерки, або на ще якісь подарунки, і складаються всі. До того ж, не питають батьків – чи є така фінансова можливість, чи нема, всі повинні скластися на цукерки. Я не розумію цього пріорітету. В нас повинні бути якісь такі події, на які б звертали увагу. Ми скільки разів складалися на цукерки і квіти, і жодного разу – на ліки для військових. Це я говорю тільки про нашу школу. У нас лише двоє батьків із усієї школи ходять плести сітки. Кілька пенсіонерів і двоє батьків плетуть сітки, з усієї школи. Двоє дітей теж на постійній основі ходять допомагати плести сітки. Навіть батьки, які чекають своїх дітей з гуртків, могли б за цю годину долучитися і допомогти плести сітки".

Читати ще

Читати ще “Виграємо війну баскетбольними мʼячами?” Перед сесією Черкаської міськради влаштували пікет

Суспільне Черкаси / Ілля Малоног

Представники ініціативної групи "Гроші на ЗСУ" повідомили, що наступне зібрання відбудеться у суботу, 25 листопада о 10:00 біля Черкаської міськради.

Що відомо про акцію "Гроші на ЗСУ" на Черкащині

  • У Черкасах вперше відбулася акція протесту "Гроші на ЗСУ, а не плитка" 21 жовтня. Містяни вийшли під міськраду з плакатами, бо їх обурили дії депутатів під час останньої сесії, де вони підтримали баскетбол. Тоді на потреби спортсменів спрямували 1,5 мільйона гривень, розповів один із організаторів акції черкасець Артем Ківак. Містяни скандували: "Гроші на ЗСУ", "Моїм дітям потрібен живий батько" тощо.
  • 24 жовтня в обласному центрі перед сесієюЧеркаської міськради містяни влаштували пікет. Вони принесли плакати та скандували "Ганьба".
  • 26 жовтня міський голова Черкас відреагував на заклики черкасців спрямувати гроші на ЗСУ. Він заявив, що міська рада робить достатньо та пообіцяв переспрямувати невикористані кошти з бюджету на потреби військових.
  • 28 жовтня біля стін міської ради зібралися понад сотня містян. Вони принесли плакати на яких було написано — "Мій тато захищає вас", "Гроші на ЗСУ", "Нам потрібна перемога".
  • У Смілі на Черкащині 28 жовтня також відбувся пікет, де місцеві вимагали у влади спрямувати гроші на ЗСУ.
  • 2 листопада містяни прийшли на засідання виконкому, аби нагадати владі, що потрібно першочергово допомагати військовим, які захищають країну. Вони принесли плакати.
  • 4 листопада під стінами міськради містяни зібралися на щосуботній пікет. Принесли плакати на яких було написано — "Діліть бюджет так, ніби на нулі ваші рідні", "Гроші на ЗСУ", "Наші кошти — на нашу перемогу".
  • 9 листопада організатори акції "Гроші на ЗСУ" прийшли на "круглий стіл" з міським головою Анатолієм Бондаренком. Охочі висловили свою позицію.
  • 11 листопада попри дощ біля стін міської ради зібралися містяни. Вони принесли плакати на яких звернулися до міського голови Анатолія Бондаренка — "Йой, пане мер, а у вас тут ціла площа, негромади", "ЗСУ захищають нас. Ми зобовʼязані допомагати їм тут", "Для того, щоб жити, потрібно воювати, а не будувати!". Акція в обласному центрі стала регулярною — небайдужі збираються під міськрадою щосуботи.

Джерело

Новини України