Bloomberg: атаки дронів скоротили переробку російської нафти

Ільський нафтопереробний завод в Краснодарському краї РФ. Ільський нафтопереробний завод в Краснодарському краї РФ, фото з офіційного сайту ООО “КНГК-ИПНЗ”

У середині квітня Росія переробляла 5,22 мільйона барелів сирої нафти на добу. Це приблизно на 10 тисяч барелів або на 0,2% нижче середнього показника на початку місяця.

Про це повідомляє з посиланням на власні розрахунки Bloomberg.

Причинами падіння нафтопереробної галузі стали ремонти заводів, що постраждали від атак безпілотників. Джерела видання зазначають, що відновлення пошкоджених НПЗ у Росії відбувається повільно.

Як пише видання, оскільки вторгнення в Україну триває вже третій рік, Київ використовує безпілотники, щоб завдати удару по найважливішій галузі промисловості Росії. Український уряд прагне обмежити постачання російського палива на лінію фронту та скоротити надходження нафтодоларів до скарбниці Кремля.

На початку 2024 року безпілотники націлили на ключові російські нафтопереробні заводи, спричинивши їхню часткову або повну зупинку.

За словами джерел, добові темпи перероблення сирої нафти на нафтопереробних заводах Росії, які постраждали від атак українських безпілотників, становили в середньому 1,23 мільйона барелів з 1 по 17 квітня. За підрахунками Bloomberg, це приблизно на 280 000 барелів на день менше, ніж середній показник за період 1-24 січня до атак.

Туапсинський завод ПАТ "Роснефть", який постраждав наприкінці січня, залишається в автономному режимі, а інші пошкоджені нафтопереробні заводи, що належать виробнику, досі не відновили свої показники до рівня до нападу.

Обсяги переробки сирої нафти на підприємстві Norsi ПАТ "Лукойл" у Нижньому Новгороді також нижчі за січневі рівні, але на початку цього року на підприємстві також стався технічний інцидент, який створив тиск на його роботу.

На нафтопереробну галузь вплинула також і повінь, через яку зупинився Орський нафтопереробний завод.

22 березня США закликали Україну припинити атаки на енергетичну інфраструктуру Росії, попередивши, що удари можуть призвести до зростання світових цін на нафту й спровокувати дії у відповідь.

Віцепрем'єр-міністерка Ольга Стефанішина наголосила, що нафтопереробні заводи на території РФ є законними цілями з військового погляду.

Джерело

Новини України