Бойовика Яна Петровського залишили під вартою у Фінляндії — Yle

Шеврон російського загону “Русич”, який входить до складу ПВК “Вагнер”. Фото: з тг-каналу “Русич”

Один із районних судів Фінляндії 11 грудня залишив під вартою одного з лідерів російського неонацистського угрупування ДШРГ "Русич" Яна Петровського (Воїслава Тордена). Його підозрюють у терористичних злочинах в Україні.

Про це повідомило видання Yle, посилаючись на власні джерела.

Петровського звільнили з-під варти 8 грудня, коли Фінляндія не дозволила екстрадувати Петровського в Україну. Але фінські прикордонники одразу ж повернули чоловіка під варту на підставі того, що він порушив Закон про іноземців. Вони наполягали, щоб фігуранту продовжили затримання.

Чому Петровського не екстрадували в Україну

Однією із причин відмови Верховний суд Фінляндії назвав умови утримання в українських тюрмах. Там зазначили, що Європейський суд з прав людини визнав, що в українських в'язницях порушують третю статтю Конвенції з прав людини.

Того ж дня Офіс генерального прокурора України відреагував на відмову. Представник ОГПУ Андрій Гулкевич сказав, що відомство продовжує шукати шляхи затримання та екстрадиції в Україну.

Хто такий Ян Петровський

Ян Петровський, який раніше воював проти України, проживав у Фінляндії під вигаданим ім’ям Воїслав Торден. Він перебуває під санкціями ЄС, США, Японії, Швейцарії та Нової Зеландії.

Так звана Диверсійно-штурмова розвідувальна група "Русич", до якої він входив, складається з радикальних російських націоналістів та неонацистів і бере участь у війні в Україні з 2014 року. Київ звинувачує організацію у скоєнні воєнних злочинів, у тому числі тортурах та вбивствах полонених та цивільного населення.

Тордена заарештували у Фінляндії 20 липня біля входу на літак рейсу до Ніцци, Франція, коли патруль прикордонної служби здійснював там контроль для іноземців. В аеропорту Гельсінкі-Вантаа Торден пред'явив російський паспорт і посвідка на проживання, видані Фінляндією.

На підставі своїх розвідувальних даних прикордонна охорона запідозрила, що попереднє ім'я Тордена було Ян Петровський, як і він сам. Згідно з офіційними даними, Петровський мав заборону на в’їзд до всієї Шенгенської зони, введену як Норвегією, так і Чехією.

Джерело

Новини України