Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Getty Images
Союзники, які збивали повітряні цілі під час атаки Ірану на Ізраїль захищали зокрема і свої військові бази на території третіх країн. У випадку з Україною такої ситуації немає.
Про це заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель під час пресконференції у Брюсселі за підсумками надзвичайної Ради міністрів закордонних справ, присвяченої реагуванню на атаку Ірану проти Ізраїлю.
"Під час іранської атаки ракети пролітали над військово-повітряними базами, які належать Франції, США та Йорданії. І вони також захищали свої бази. В Україні такого не стається. Там немає військово-повітряних баз, які належать США, Британії чи Йорданії. Ситуації різні, але ми маємо посилювати спроможності української ППО", — сказав високий представник ЄС Жозеп Боррель.
Він наголосив, що атака Росії на Україну та Ірану на Ізраїль — дві різні ситуації.
"Це дві різні ситуації, які не можна порівнювати. Ізраїль має "Залізний купол" — багаторівневу систему захисту повітряного простору, яка будувалася роками і потребувала багато коштів. Навіть якби ми мали подібну, було б неможливо встановити її за одну ніч", — Боррель.
Він висловив сподівання, що партнери знайдусть спосіб допомогти Україні.
"Якби я був президентом Зеленським, я б теж хотів підкреслити, що Україну теж атакують. Кілька днів тому Росія знищила найбільш потужну електростанцію, яка забезпечувала Київ електроенергією. Україна не змогла перешкодити цьому через брак боєприпасів. Я не говорю про артилерію, йдеться про протиповітряну оборону. Всі міністри шукають способи посилити українську ППО. У понеділок, коли зустрічатимуться міністри оборони, я сподіваюсь, що в нас будуть досить конкретні зобов’язання в цьому напрямку", — сказав високий представник ЄС Жозеп Боррель.