“Будемо боротися за кожного”. У Чернівцях відбулась акція на підтримку військових, які в полоні чи зникли безвісти

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Учасниці акції на підтримку військовополонених у Чернівцях. Телеграм “Родини військовополонених. Чернівці”

У Чернівцях рідні та друзі військовополонених восьмий раз долучилися до загальноукраїнської акції на підтримку полонених та зниклих безвісти. На Центральній площі зібралося кілька десятків людей. Вони хочуть привернути увагу до військових, аби швидше повернули близьких із російського полону.

Про це Суспільному розповіла одна з учасниць акції Тамара Сьох.

За її словами, 18 лютого у центрі Чернівців до акції долучилися понад пів сотні людей. Спершу вони стояли біля пам'ятника Тарасові Шевченку, тримали прапори України та військових бригад, синьо-жовті повітряні кульки та димові шашки, власноруч написані плакати. Учасники скандували гасла на підтримку полонених:

"Ми будемо боротися за кожного! Не дозволимо замовчувати долі наших полонених українців! Найдорожче в житті — свобода! Волю полоненим!"

“Будемо боротися за кожного”. У Чернівцях відбулась акція на підтримку військових, які в полоні чи зникли безвісти. Telegram “Родини військовополонених. Чернівці”

Далі учасники продовжили акцію вздовж вулиці Головної. Водії автівок, які в той час проїжджали повз, підтримували їх та сигналили. Акція тривала упродовж години.

Родичі полонених створили спільний чат у Telegram, де підтримують одні одних, діляться новинами та домовляються про акції. Наразі до цього чату доєдналося понад 70 людей. Їхні близькі потрапили в полон у Маріуполі, під Бахмутом та на Луганщині. Частина з них в полоні вже понад 20 місяців. Про багатьох із них рідні не мають жодної інформації.

“Будемо боротися за кожного”. У Чернівцях відбулась акція на підтримку військових, які в полоні чи зникли безвісти. Telegram “Родини військовополонених. Чернівці”

Чекає з полону брата

Рідний брат Тамари Георгій Корнута проходив військову службу в Першому прикордонному загоні Маріуполя ще до повномасштабного вторгнення. Там він та його побратими одними з перших взяли удар на себе і тримали оборону. Георгій виходив на зв'язок із рідними лише декілька разів.

"Втратили з братом зв‘язок 27 березня 2022 року. Більше ми його не чули. Пізніше отримали інформацію, що він перебуває в полоні. Потрапив туди, намагаючись піти на прорив із заводу Ілліча. І досі знаходиться в неволі. За ці довгі 22 місяці, коли ми боремося за його визволення з полону, з братом жодного зв‘язку не було", — розповідає Тамара.

“Будемо боротися за кожного”. У Чернівцях відбулась акція на підтримку військових, які в полоні чи зникли безвісти. Тамара Сьох

"Не мовчи. Полон вбиває!"

Тамара каже, що родини полонених захисників Маріуполя щонеділі проводять такі акції в Чернівцях. Зазвичай, збирається від пів сотні до ста людей. Учасники приходять сім'ями, беруть із собою дітей, розгортають прапори України та тримають плакати з фразами: "Будь їхнім голосом!", "Почуй їхній крик за своєю буденністю!", "Ми боремося за них, бо вони боролись за нас!", "Волю полоненим!", "Згадуй про них не тільки в день обміну!".

Основною вимогою учасників акції залишається одна — не мовчати про полонених, які понад 22 місяці перебувають у російському полоні. Так намагаються нагадати про необхідність повернути українських військовополонених.

“Будемо боротися за кожного”. У Чернівцях відбулась акція на підтримку військових, які в полоні чи зникли безвісти. Telegram “Родини військовополонених. Чернівці”

Окрім Чернівців 18 лютого такі акції пройшли в Києві, Харкові, Дніпрі, Кривому Розі, Кременчуці, Миколаєві, Житомирі, Овручі та Івано-Франківську. Про це повідомили в Асоціації родин захисників "Азовсталі".

“Будемо боротися за кожного”. У Чернівцях відбулась акція на підтримку військових, які в полоні чи зникли безвісти. Асоціація родин захисників “Азовсталі”

Новини України