“Це досить непогано”: захисниця розповіла, чи є повністю жіночі підрозділи у ЗСУ

Жінки можуть взяти на себе частину роботи на фронті, аби полегшити навантаження на чоловіків, вважає військовослужбовиця.

Надія “Кобра” Соколовська відчуває покращення у ставленні до жінок в армії / колаж УНІАН, фото facebook.com/GeneralStaff.ua, Влад Абрамов

В українській армії вже є принаймні один підрозділ, що складається повністю із жінок. Це досвід, який варто поширювати, заявила в інтерв’ю УНІАН старший солдат 1-го окремого штурмового батальйону “Да Вінчі” Надія “Кобра” Соколовська.

За її словами, за останні роки ставлення до жінок-військовослужбовиць в українській армії “зовсім трішечки” змінилося на краще. “Їх почали поважати та приймати на рівні з чоловіками. Але я не можу казати це за всі бригади. Чула від моїх посестер, що все ще є підрозділи, де знецінюють жіночу роботу і кажуть: “Дівчаткам не місце на війні”, – розповідає Соколовська.

Захисниця зауважує, що жінки на фронті могли би взяти на себе частину роботи, аби полегшити навантаження на бійців-чоловіків, дати перепочинок тим, хто вже три роки воює. За словами Соколовської, є вмотивовані жінки, які мобілізуються добровольцями. З них вже навіть сформували підрозділ.

“Є окрема рота аеророзвідки, яка складається суто з жінок. Бачила про них ролик, і здивувалася: “Ого, повністю з дівчат! Як так?”. Але це досить непогано. (…) Можна створити окремі підрозділи. Дрони зараз в пріоритеті, дівчата спокійно можуть працювати мавіководками, FPVшницями. І чому б не замінити бойових медиків-чоловіків, якщо у дівчат достатня фізична підготовка? Є дівчата штурмовики, і справляються”, – наголосила вона.

Мобілізація в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, командирам бойових підрозділів потрібно поповнення на фронті. Нещодавні рейди ТЦК є нагадуванням про це, наголосив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко.

Також ми розповідали, що через зміни в законодавстві, повістка в поштовій скриньці тепер може опинитися у кожного військовозобов’язаного громадянина України. Постановою № 1147 від 8 жовтня 2024 року Кабмін затвердив зміни – тепер повістку з пошти військовозобов’язаний має забрати протягом трьох днів. В іншому разі йому загрожує штраф.

Джерело

Новини України