Президент Дональд Трамп спілкується з журналістами після підписання двох виконавчих указів в Овальному кабінеті Білого дому 4 лютого 2025 року у Вашингтоні, округ Колумбія. Getty Images/Anna Moneymaker
Банк міжнародних розрахунків (BIZ), що є координаційним органом центральних банків світу, вперше публічно попередив про ризики, які можуть виникнути через торговельну політику та плани з дерегуляції президента США Дональда Трампа.
Про це пише Vienna.
У своїй промові в Мехіко в четвер глава BIZ Агустін Карстенс заявив, що світова торгівля є однією з головних причин для занепокоєння. Він також зазначив, що через податкову, конкурентну та міграційну політику та інші геополітичні фактори існує багато невизначеностей.
"Ця постійна політична невизначеність впливатиме на центробанки різними способами", – заявив Карстенс.
Він попередив, що економічне зростання може сповільнитися, оскільки компанії відкладають інвестиції, а домогосподарства утримуються від великих покупок.
Карстенс зазначив, що фінансові ринки можуть стати ще більш волатильними, оскільки інвестори протягом останніх тижнів стикалися з різкими коливаннями валют та активів через митні загрози США щодо Канади, Мексики та Китаю.
"Деякі з цих змін у вартості активів, зокрема знецінення валют, можуть мати інфляційний ефект", – заявив Карстенс.
Він закликав центробанки зосередитися на своїй головній меті – контролі над інфляцією.
Глава BIZ також попередив про ризики занадто м'якої фінансової політики та подальшого зростання держборгу.
"У найгіршому випадку різка переоцінка державного боргу може загрожувати фінансовій стабільності", – наголосив він.
Карстенс також висловив занепокоєння через можливе розширення розриву між рівнями процентних ставок у США та інших провідних економіках світу.
"Останнім часом економічне зростання у США було значно сильнішим, ніж у багатьох інших регіонах світу. Якщо така тенденція продовжиться, це може призвести до ще більшої різниці в монетарній політиці між центробанками, що вплине на рух капіталу, валютні курси та глобальні фінансові умови", – підсумував Карстенс.