Частина зображення, авторський почерк, номери. Як херсонські музейники ідентифікують викрадені РФ картини

За інформацією: Суспільне Херсон.

Ганна Скрипка працює із творами, які залишились в Херсоні після пограбування музею. Листопад 2022. Фото Антон Скиба, The Globe And Mail/взято зі сторінки у Facebook музею

З часу викрадення російськими військовими колекції Херсонського художнього музею його співробітникам вдалось ідентифікувати 74 картини. Як це роблять в марафоні "Суспільне. Спротив" розповіла завідувачка відділу Херсонського обласного художнього музею ім. О. Шовкуненка Лариса Жарких.

"Одразу після пограбування музею в мережу потрапили фотографії зняті невідомо ким, людиною з Криму. На фото — як машина без номерів привозила твори мистецтва з Херсона до Криму, як їх розвантажували в Центральному музеї Тавриди, як стояли чи валялися твори мистецтва. Коли ми побачили ці фотографії, відразу в око впали дві роботи і ми зрозуміли, що це наші. Це мініатюри Івана Похитонова з постійної експозиції і пейзаж Парижа Андрієнко-Нечитайла, який досить активно експонували", — розповіла Лариса.

За її словами, після цього співробітники стали придивлятись до фотографій і на них знайшли багато творів, які зберігались у херсонському музеї. Лариса каже, згуртувались всі, питали один в одного, хтось впізнавав одне, хтось — інше.

"Досить часто питають, як це ми робимо. Інколи нам вдасться ідентифікувати роботу за частиною зображення, коли авторський почерк бачимо, коли після кількох переглядів фото чи відео, ти розумієш, що це може бути наше, починаєш шукати в нашій базі. Інколи до кадра потрапляє зворотний бік роботи. І там напис або номери, за якими ми теж ідентифікуємо роботи. От на фотографію потрапив такий аркуш паперу, де вже окупантами були прописані номери, які відповідають ідентифікаційним номерам музею, і за цими номерами ми визначили, що саме перебуває в музеї", — ділиться Лариса.

Новини України