Частіше проводять засідання онлайн і переносять їх, бо люди не можуть доїхати: як працює суд на прикордонні Чернігівщини

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Олена Кочура. ФОТО: Суспільне Чернігів

Олена розповідає, коли розглядає справи про позбавлення батьківства, обов’язково відслідковує подальшу долю дітей: телефонує в соцслужби і як волонтер, відвідує найближчий дитячий будинок.

"Ну неможливо осторонь, просто прийняти холоднокровно рішення і не цікавитись долями цих дітей. Ось в моїй практиці мати, яку ми не позбавили, надали в судовому порядку шанс, вона потім приходила разом зі своїм хлопчиком до нас і казала, що виправилась, у неї все добре".

Зала засідань. ФОТО: Суспільне Чернігів

З початком повномасштабного вторгнення в суді почали розглядати новий вид справ – воєнні злочини.

Через те, що частина жителів Новгород-Сіверщини проживає у зоні бойових дій, в роботу суду вносять корективи.

"У зв’язку з тим, що ми прикордонний регіон, ось був у нас випадок, людина повідомила заздалегідь, що з села Грем’яч не може добратися – нема будь-якого транспортного сполучення і немає там інтернет-зв’язку", — каже суддя.

Засідання проводять оналайн. ФОТО: Суспільне Чернігів

Інтернет-зв’язок – це ще одна можливість бути присутнім на суді, якщо фізично дістатися міста немає можливості.

У залі №1, де проводиться більшість кримінальних засідань, є система відеоконференцзв’язку. Встановили її понад 10 років тому, але активно стали використовувати лише під час карантинів. Зараз вона стала ще затребуванішою, каже Михайло Пильник. Через відеозв’язок можна зв’язатися з усіма іншими судами України.

"Зараз, у зв’язку з такою ситуацією, що важко добиратися до суду, то люди пишуть клопотання про проведення судових засідань в порядку відеоконференцій".

Михайло Пильник. ФОТО: Суспільне Чернігів

В травні 2022-го неподалік будівлі суду впала російська ракета. В закладі повибивало вікна. Всередині також були пошкодження, згадує чоловік. Вікна поставили наприкінці 2023 року. Ремонт доробили близько двох місяців тому.

Зі слів керівника апарату, від початку повномасштабного вторгнення жоден працівник суду не поїхав з міста. Як тільки російську армію вигнали з Чернігівщини, всі 22 працівники вийшли на роботу. Від початку року в районному суді розглянули до 2 500 справ.

Новини України