У Черкасах відбулося чергове засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України за участі Володимира Зеленського.
У засіданні взяли участь: керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, перша Віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко, Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, представники центральних органів виконавчої влади, народні депутати, представники обласної військової адміністрації та місцеві підприємці.
Захід був присвячений питанням економічного розвитку Черкаської області: розвитку та підтримці аграрного сектору, його доступу до зовнішніх ринків. Учасники також розглянули питання підготовки фахівців робітничих професій і забезпечення підприємств в умовах війни.
Президент України заявив, що в умовах війни необхідно максимально убезпечити роботу бізнесу в Україні загалом і на Черкащині зокрема.
«Для нас важливі всі бізнеси: кожен фермер, кожна людина, навіть та, що дає 10, 20, 30 робочих місць. Кожна компанія, юридична особа, фізична особа сьогодні дуже важливі», – сказав Володимир Зеленський.
За його словами, Україна збільшує потужності експортного коридору в Чорному морі та працює над створенням нового залізничного коридору територією Молдови та Румунії, який дасть позитивний результат для економіки.
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський у свою чергу розповів про програми державної підтримки аграріїв. Зокрема, відзначив успіхи Черкаської області.
«Черкаська область – лідер зі створення організацій водокористувачів. Протягом 2023 року в Черкаській області було створено 12 ОВК. Всього зареєстровано 32 ОВК. Також область має хороші показники користування пільговою програмою «Доступні кредити 5-7-9», – зазначив Микола Сольський.
Крім того, Міністр агрополітики повідомив про початок роботи Фонду часткового гарантуванням кредитів у сільському господарстві. За його словами, Фонд підтримуватиме агрогосподарства, що мають до 500 га землі у власності або користуванні. Згідно з умовами програми, Фонд надаватиме гарантію банкам на половину суми кредиту, який фермер хоче взяти. Максимальний розмір кредиту – 30 млн гривень. Фонд достатньо капіталізований для початку діяльності завдяки гранту в розмірі 10 мільйонів євро, який наданий Європейським Союзом для Проекту Світового банку «Зміцнення Фонду часткових кредитних гарантій у сільському господарстві».
Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.