Черкаські енергетики склали графіки відключень електроенергії: коли вимикатимуть

Черкаські енергетики склали та затвердили графіки відключень світла. Проте їх застосовуватимуть лише за необхідності – у разі дефіциту енергоресурсу або у разі аварій.

Про це Суспільному розповів директор відокремленого структурного підрозділу "Черкаські енергетичні мережі" Юрій Батурін.

Щойно надворі холодає, в "Черкасиобленерго" фіксують збільшення навантаження на свої мережі, розповів начальник диспетчерської служби Володимир Скаба. З його слів, поки що мережі витримують навантаження і все працює в штатному режимі:

"Навантаження збільшилося, але наші електромережі підготовлені до цього. Ми щороку готуємося до осінньо-зимового періоду, враховуємо всі перспективи, недоліки".

Суспільне Черкаси

Цьогоріч врахували і досвід попереднього осінньо-зимового періоду, зазначив директор Черкаської міської філії обленерго Вадим Трохимець.

"Відсотково провели обслуговування трансформаторних підстанцій і розподільчих пристроїв. На 95 відсотків провели комплексно-технічне обслуговування повітряних ліній. При цьому додатково розчистили близько 95 кілометрів повітряних ліній. Якщо не буде зовнішніх впливів, пов'язаних із російською агресією, то ми готові на сто відсотків із найменшими аварійними відключеннями пройти цей період", — розповів він.

Директор відокремленого структурного підрозділу "Черкаські енергетичні мережі" Юрій Батурін зазначив: у 2023-му намагалися врахувати всі можливі сценарії. Тому у надзвичайних випадках застосовуватимуть графіки відключень світла. Їх мають кілька:

"Це графіки погодинного відключення (ті, до яких ми звикли минулого року); розроблені і узгоджені графіки обмеження по потужності, а також графіки аварійних відключень, які будуть залежати від поточної ситуації в енергосистемі України".

Суспільне Черкаси

Застосовувати графіки, додав Юрій Батурін, будуть у випадку дефіциту енергоресурсу або у разі аварій. Допоки їх навіть не публікують, бо достеменно не знають, якими будуть обсяги дефіциту потужностей:

"Коли була розбудова енергетичних мереж, ніхто не розраховував, що може бути таке лихо в нашій державі. Тому графіки враховують на даний час все. Обладнання, яке розраховане на певний цикл певного періоду часу, торік значно "підсіло". Ті відключення, які були, сильно вплинули на якісь обладнання. Бо відключень було не три-чотири, а за тиждень по п'ять-шість".

Черкащанка Олена Кириленко вже підготувалася до прийдешньої зими.

"Встановили на електрощитку регулятор напруги для запобігання згорання побутової техніки", — розповіла вона.

Подумали, додала, і про ситуації, коли відключають електроенергію:

"Ми разом із чоловіком придбали лампи, які працюють від генератора, якого вистачає на сім-десять годин, а також від сонячних батарей".

Суспільне Черкаси

Торік, зазначила пані Олена, найбільше страждали від холоду:

"У нас індивідуальний тепловий пункт, котел на будинку облаштований. Він працює від електроенергії. Тому часто відключали і було холодно. На цю зиму наше ОСББ має придбати генератори, щоб в оселі подавали тепло, бо в нашому будинку живуть і старі люди, і маленькі дітки".

Олена Кириленко, каже: читала в інтернеті, що кожен споживач може допомогти розвантажити:

"У години пік намагаюся не вмикати праску, пральну машинку і великі об’ємні електроприлади, щоб не було великого навантаження на енергосистему".

Суспільне Черкаси

Юрій Батурін зазначив: якщо кожен не поставиться до цього з розумінням, відключення можуть бути через те, що не витримуватиме обладнання.

Джерело

Новини України