Чернігівська міська ТВК не може зібратися для реєстрації трьох нових депутатів: яка позиція міської влади та голови ТВК

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

Чернігівська міська територіальна виборча комісія не може зібратися для реєстрації трьох нових депутатів міської ради на заміну тих, які 8 лютого склали свої повноваження: Юрій Тарасовець зі "Слуги народу", Вікторія Лазаренко й Сергій Кирієнко з "Рідного дому".

Про це в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив після засідання сесії 5 березня.

"Не блокуйте роботу міськради"

"У нас три депутати склали мандати, чотири депутати у складі ЗСУ. Потрібно ухвалити рішення для міста. Для цього потрібно завести наступних депутатів по списку. Двоє від «Рідного дому» Олександр Литвин (на момент балотування у 2020 році був доцентом кафедри автотранспорту та галузевого машинобудування НУ «Чернігівська політехніка», — ред.) й Алла Ващенко (на момент балотування у 2020 році була директоркою школи №13), та одна депутатка від «Слуги народу» Наталія Романовська (директорка Чернігівської швейної фабрики «Елегант», — ред.)", — каже Ломако.

За його словами, міська ТВК вперше не змогла зібрати кворум у п'ятницю, 1 березня.

"Тоді прийшло двоє членів комісії з 18. Потім перенесли на понеділок, 4 березня, а тепер й на 7 березня. У них є місяць, згідно із законом, аби ухвалити це рішення. Далі це вже буде їхня бездіяльність. Не блокуйте роботу міськради, зберіться й виконайте свій обов'язок", — зазначив Ломако.

ТВК намагається зібрати кворум, але поки безрезультатно

Голова Чернігівської міської ТВК Олексій Сікач у коментарі Суспільному підтвердив, що були дві невдалі спроби зібрати кворум для реєстрації нових депутатів, а також те, що наступне засідання заплановане на 7 березня.

Також Сікач підтвердив інформацію, що на реєстрацію нових депутатів по списку в ТВК є 30 днів. На питання журналіста про те, якою буде подальша процедура, якщо за 30 днів ТВК так і не зможе зібрати кворум, він відповідати відмовився. Так само Сікач відмовився відповідати на питання, чи спілкувався він з членами ТВК щодо причин їхньої відсутності на засіданнях: "Питання не до мене".

Що буде, якщо ТВК не вдасться зібрати кворум протягом 30 днів?

За словами юридичного радника громадянської мережі "ОПОРА" Павла Романюка у коментарі Суспільному, міська ТВК дійсно, згідно з постановою №433 Центральної виборчої комісії, у разі дострокового припинення повноважень депутатів міської ради має зібратися на засідання не пізніше як протягом 30 днів.

Павло Романюк. ФОТО: Twitter

На ньому члени комісії своїм рішенням мають визнати наступних за черговістю кандидатів у депутати у відповідному територіальному або єдиному виборчому списку від цієї місцевої організації політичної партії та повідомити відповідних кандидатів про це рішення, які отримають 20 днів для подання документів.

"Це будуть два окремі рішення. Я підозрюю, що це мають бути й два засідання, можливо й в той же день, але різні. Після того, як кандидат подав документи, дається п'ять днів для його реєстрації. Якщо всі вищезгадані строки порушуються — ТВК недієздатна", — говорить Романюк.

За його словами, у такому випадку Центральна виборча комісія може розпустити Чернігівську міську ТВК через її неспроможність зібрати кворум та провести засідання.

"В кодексі цей момент сформульовано наступним чином: повноваження усього складу ТВК можуть бути достроково припинені у встановленому законом порядку виборчою комісією, яка сформувала відповідну ТВК, рішенням виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів або рішенням суду, в разі одноразового грубого порушення чи систематичного порушення ТВК Конституції, кодексу та законів України. Я розглядаю це як грубе порушення, адже від них залежить функціонування міської ради".

Новини України