Тваринам у зоні відчуження дуже дошкуляють міни, залишені російською армією, розповів Григорій Іщенко.
Найбільшу загрозу тваринам у зоні відчуження становлять наслідки бойових дій / Колаж УНІАН, фото ДАЗВ
У зоні відчуження Чорнобильської АЕС для тварин більшу загрозу становлять не мутації, а міни, які залишилися на цій території після бойових дій у 2022 році. Про це в інтерв’ю УНІАН повідомив Голова Держагентства з управління зоною відчуження Григорій Іщенко.
На запитання про екологічну ситуацію і наявність мутантів з генними змінами у зоні відчуження Іщенко запевнив, що “ніяких мутантів в нас не буває”.
“Але бувають дуже слабкі тварини, в яких дійсно відбуваються мутації. Проте це відбувається в усьому світі. Найбільшу загрозу популяції тварин несуть не мутації, а бойові дії та те, що залишилося після них, – заміновані території”, – сказав він.
За словами голови Держагентства, коли окупаційні війська відходили, то вони все мінували.
Читайте також:
У Трампа тиснуть на світове енергетичне агентство через підтримку “зеленої” енергетики, – ЗМІ
У зоопарку вперше показали милих дитинчат гігантської черепахи-довгожительки (відео)
Крадіжки тривають: полярники показали кумедне відео, як пінгвін цупить каміння з чужого гнізда
“Це дуже шкодить тваринам. І не тільки їм. Наш персонал з числа співробітників ДСНС та робітників заповіднику “Північна пуща” підривалися на мінах. З мінами ситуація дуже складна”, – додав Іщенко.
Він розповів, що собаками в зоні опікується американський фонд “Чисте майбутнє”: ця організація допомагає тваринам, чіпує, стерилізує та досліджує їх.
“У деяких собак дійсно стаються відхилення та хвороби. Але щоб прямо мутувати… Ні, такого немає”, – запевнив голова агентства.
Ці собаки, за його словами, дуже добре ставляться до людей, а ті їх підгодовують:
“І завдяки цьому вони виживають. Наприклад, у Чорнобилі вони завжди “чергують” на шляху по вулиці Шкільній, біля їдальні “Енергетик”. Собаки знають розклад дня персоналу й вже чекають завжди, коли обід, гуртуються й практикують такий “рекет” на булочки та котлети”.
Інші новини про зону відчуження ЧАЕС
Як повідомляв раніше УНІАН, Чорнобильська зона стане придатною для життя більш ніж через 20 тисяч років, вважає голова Держагентства України з управління зоною відчуження Григорій Іщенко. “Більше “чистих” локацій, як ми розуміємо, не з’явиться. Так, по цезію і стронцію період напіврозпаду 30 років, але у плутонію, в уранової групи цей період від 20 тисяч років”, – заявив спеціаліст.
Також повідомлялося, що під час окупації у 2022 році на ЧАЕС росіяни поводилися так, ніби ядерної аварії ніколи не було. Кореспондент Business Insider відвідав зону відчуження та дізнався, що росіяни здебільшого ігнорували вказівки про те, які ділянки є відносно безпечними, а в які не варто заходити через високу радіацію. Зокрема вони не побоялися заходити в Рудий ліс – одну з найбільш забруднених частин зони.