Чи може голова сільради вручати повістку: пояснює адвокат

Новий законопроект про мобілізацію дає чітку відповідь на те, як має виглядати процес вручення повістки.

Сергій Савинський пояснив, як відбувається вручення повістки у селі / колаж УНІАН, фото УНІАН, кадр з відео

Керівники місцевих громад, зокрема сільські голови не мають повноважень вручати повістки мешканцям свого населеного пункту. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів юрист Сергій Савинський.

Він зазначив, що чинне законодавство покладає на сільські та інші місцеві ради обов’язок сприяти проведенню військового обліку та мобілізації. Новий законопроект про мобілізацію, ухвалений поки що тільки в першому читанні, покладає на місцеву владу обов’язок забезпечувати цей процес. 

“Очевидно, що тепер вони здійснюють більший вплив. Своєю чергою в законодавстві не прописано, що сільський голова виписує та роздає повістки. Такого не передбачено”, – пояснює Савинський.

Читайте також:

Як готують призовників в Україні: військовий психолог розкрив цікаві деталі

Електронний кабінет призовника: юрист зробив важливу заяву про роботу цього ресурсу

Військовий Сазонов: Призначення Павлюка командувачем Сухопутних військ – одне з кращих рішень президента

За словами адвоката, новий законопроект пропонує наступну схему участі місцевих органів самоврядування в мобілізаційному процесі:

  • ТЦК надсилає до місцевого органу самоврядування список військовозобов’язаних, які зареєстровані в цій територіальній громаді.
  • Місцева влада підтверджує чи спростовує, що ці громадяни дійсно у них проживають.
  • Працівник ТЦК разом з представником місцевої ради та поліцейським їдуть за адресами військовозобов’язаних та вручають повістки.
  • “Фактично це й так відбувається. Працівники сільських, селищних і міських рад будуть забезпечувати облік, щоб чітко визначити, хто з військовозобов’язаних проживає за фактичною адресою. Можливо, це трохи змінить свою форму виконання”, – каже юрист і ще раз наголошує, що новий законопроект не дає очільникам місцевих рад повноважень власноруч роздавати повістки.

    Мобілізація в Україні: останні новини

    Як писав УНІАН, економіст Андрій Длігач попередив, що нова хвиля мобілізації, якщо вона буде масштабною, може істотно нашкодити українській економіці. У бізнесу просто не буде працівників, які виробляють товари та надають послуги.

    Також ми розповідали, що Верховна Рада має намір прибрати із нового законопроекту про мобілізацію той пункт, який пропонує блокувати банківські рахунки ухилянтів. За словами голови фракції “Слуга народу” Давида Арахамії, будуть інші засоби примусу.

    Джерело

    Новини України