Чи можна військовим оскаржити рішення МСЕК: в МОЗ відповіли

Для оскарження в досудовому порядку можна звернутися до самої комісії або обласної комісії з письмовою заявою.

Військові можуть оскаржити рішення МСЕК / колаж УНІАН, фото УНІАН

Українські військовослужбовці можуть оскаржити рішення медико-соціальної експертизи (МСЕК).

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, це можна зробити протягом одного місяця з дня видачі рішення. Для оскарження в досудовому порядку можна звернутися до самої комісії або обласної комісії з письмовою заявою. Зазначається, що після цього буде проведений повторний огляд і винесене нове рішення.

Якщо військовому повторно відмовлять у задоволенні скарги, то таке рішення можна оскаржити у Центральній МСЕК МОЗ. У складних випадках МСЕК можуть направляти людей, які звертаються для встановлення інвалідності, до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро) та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця) для проведення обстеження. Після цього складають рекомендаційні консультативні висновки.

У МОЗ наголосили, що українці можуть оскаржити рішення комісій усіх рівнів. Строк на звернення до суду становить не пізніше шести місяців з дня рішення МСЕК. Звертатися потрібно до адміністративного суду за місцем проживання або перебування.

Читайте також:

Підвищення акцизів і навчальний рік: що зміниться в Україні з 1 вересня

У Міноборони пояснили, чи можуть ТЦК забрати у військовозобовʼязаного водійські права

Через “50-річних аспірантів” ми могли залишитись без справжніх науковців, – Лісовий

Як військовослужбовцю отримати направлення на ВЛК та куди звертатися, якщо його не видають

Підозра у держзраді та дружина з паспортом РФ: начштабу СБС став скандальний військовий, – Deep State

Скандали з МСЕК

Час від часу в Україні спалахують гучні корупційні скандали, пов’язані з ВЛК, МСЕК і співробітниками ТЦК і СП. Вони вимагають гроші за підробку діагнозів і “укосу” від служби в армії.

Так, співробітники ДБР та СБУ викрили злочинну групу серед посадовців Самбірської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) та Турківської міської лікарні. Голова Самбірської МСЕК, керівники лікарсько-консультативної комісії Турківської міської лікарні обіцяли оформити відповідні документи за 3,2 тисячі доларів.

Джерело

Новини України