Куркума може негативно вплинути на ШКТ і печінку.
У куркуми є кілька неприємних побічних ефектів / фото ua.depositphotos.com
Куркума – це спеція, яка містить куркумін, антиоксидантний пігмент. Куркума і куркумін можуть допомогти за низки запальних захворювань, включно з остеоартритом, сезонною алергією і респіраторними інфекціями. Деякі дослідження також показують, що куркума може допомогти поліпшити стан здоров’я, наприклад, у разі депресії, гіперліпідемії та хвороби Альцгеймера.
При цьому, як пише Health.com, дослідження показують, що у неї є кілька неприємних побічних ефектів і ризиків, на які варто звернути увагу.
Шлунково-кишкові розлади
Найпоширеніші побічні ефекти, викликані куркумою, пов’язані з розладом шлунка або травної системи, оскільки шлунково-кишковий тракт погано засвоює куркуму. Ці негативні наслідки частіше трапляються під час вживання більш високих доз куркуми і включають: здуття живота, запор, диспепсію, метеоризм, нудоту або блювоту, кислотний рефлюкс.
При цьому прийом куркуми з їжею може допомогти обмежити кількість побічних ефектів з боку ШКТ.
Шкірний висип
Деякі дослідження показують, що засоби, які наносять на шкіру, і які містять куркуму або куркумін, у деяких випадках викликають шкірний висип.
Підвищений ризик кровотечі
Куркума має властивості розрідження крові. Вважається, що ця спеція безпосередньо блокує сигнальний шлях кальцію, який необхідний для правильного формування згустків крові та нормалізації кровотоку в організмі.
Тому людям із порушеннями згортання крові, такими як гемофілія, слід проявляти обережність під час використання куркуми та добавок із куркумою. Це також стосується людей, які приймають ліки або добавки, що можуть розріджувати кров.
Побічні ефекти кровотечі можуть включати легке утворення синців, аномальну кровотечу (носова кровотеча, кровоточивість ясен) і кров у калі або сечі.
Зниження рівня цукру в крові
Куркума може знижувати рівень цукру в крові (глюкози), особливо у людей з діабетом 2 типу в анамнезі. Цей ефект може бути небезпечним для людей з нормальним контролем цукру в крові або тих, хто приймає ліки, які вже знижують рівень цукру в крові.
Ознаки і симптоми занадто низького рівня цукру в крові включають прискорене серцебиття, нервозність, головний біль і змінений психічний стан.
Пошкодження печінки
Найсерйознішим побічним ефектом, зареєстрованим під час прийому куркуми, є пошкодження печінки. Дослідження, в яких повідомлялося про пошкодження печінки куркумою, відзначили, що цей побічний ефект виникав при високих дозах куркуміну, або від 250 до 1800 мг на день.
Приклади пошкодження печінки включають гепатит (запалення печінки), холестаз (коли потік жовчі з печінки зупиняється або сповільнюється) і пошкодження клітин печінки. Поширені симптоми пошкодження печінки включають жовтяницю (жовтуватий вигляд білків очей і шкіри), біль у животі, нудоту і темну сечу.
Яка доза куркуми вважається безпечною?
Прийом куркуми в дозах до 3 грамів на день вважається безпечним протягом трьох місяців. Продукти, що містять до 8 г куркуміну, вважаються безпечними для щоденного використання протягом двох місяців. Управління з контролю за продуктами і ліками США вважає куркуму безпечною в дозах від 4000 до 8000 мг на день.
Невідомо, чи безпечна куркума для вагітних або людей, які годують груддю. Краще уникати прийому таких добавок, або проконсультуватися з лікарем.
Раніше УНІАН називав 10 трав і спецій, які допоможуть схуднути, і куркума також входить до цього списку.