Чому Солом’янський район Києва так називається і що ще важливо про нього знати

Цей район межує з Шевченківським, Голосіївським і Святошинським.

Своє ім’я Солом’янський район отримав від стародавнього поселення / фото Вікіпедія

Солом’янський район – один із найстаріших і найбільш насичених історією районів столиці. Його вулиці пам’ятають дореволюційні садиби, гамір перших київських поїздів і масштабні перетворення радянської епохи. Сьогодні тут поєднуються архітектурні пам’ятки минулого та динаміка сучасного міського життя.

Чому район називається Солом’янський – історичний факт

Відповідь на це питання варто шукати в глибоких шарах історії Києва. Своє ім’я Солом’янський район отримав від стародавнього поселення Солом’янка, яке існувало на цьому місці ще у XVIII столітті. Назва, за однією з версій, пов’язана з тим, що місцеві будинки традиційно крилися соломою – характерною рисою сільської архітектури. Згодом Солом’янка увійшла до складу міста і дала ім’я цілому району.

Сьогодні Солом’янський – це розвинений житловий район столиці. І якщо ви шукаєте, яке метро в Солом’янському районі Києва, то на його території розташовані станції “Шулявська”, “Політехнічний інститут” і “Вокзальна” (по лінії метро Святошинсько-Броварської). Поруч розташовані “Караваєві Дачі” і залізнична станція з однойменною назвою. Це робить район зручним для життя і переміщень.

На якому березі Києва Солом’янський район

Цей район розташований на правому березі, ближче до центральної частини столиці. Він межує з Шевченківським, Голосіївським і Святошинським районами, містить відомі локації, такі як Солом’янка, Шулявка, Караваєві Дачі, Чоколівка, Відрадний і Протасів Яр.

Читайте також:

9 архітектурних чудес України: ці будівлі повинен побачити кожен

Покинуті села України: 7 місць на карті, які лякають і ваблять

Київський оазис біля Дніпра: як з’явився і чим цікавий Оболонський район столиці

Солом’янський район поєднує в собі багату історію, розвинену інфраструктуру і стратегічно зручне розташування. І хоч його коріння сягає в далеке минуле, він є невід’ємною частиною сучасного Києва.

Нагадаємо, раніше УНІАН писав, чому Троєщина так називається, розповідаючи історію одного з найвідоміших районів Києва.

Джерело

Новини України