Цькують однокласники. В Івано-Франківську поліцейські перевіряють факт булінгу в одному з ліцеїв

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото ілюстративне: Pixabay

В Івано-Франківську поліцейські перевіряють факт булінгу в одному з ліцеїв. Про жорстоке поводження стосовно сина заявила жителька обласного центру.

Про це інформують на Facebook-сторінці поліції області.

Жінка попросила поліцейських захистити її сина, учня 6 класу, від жорстокого поводження та психологічного насильства, які над ним вчиняли інші школярі. В поліції відреагували на скаргу матері шестикласника і розпочали розслідування.

"Поліцейські з'ясовують усі обставини події, опитують педагогів. Також збиратимуть свідчення в інших учасників навчального процесу в присутності законних представників", — йдеться у дописі.

Своєю чергою департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради теж створив комісію щодо перевірки факту булінгу в ліцеї.

Ознаки булінгу:

  • системність протиправних дій, вчинених щодо конкретної дитини;
  • наявність трьох сторін — кривдник, потерпілий та спостерігачі;
  • дії або бездіяльність, що завдали або психологічної травми, або фізичної шкоди потерпілому;
  • приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника.

Відповідальність за булінг

Булінг — це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідальність за булінг, що вчиняє дитина до 16 років, несуть батьки. Штраф за таке адміністративне правопорушення може складати від 340 до 6 800 грн залежно від різних частин ст. 173-4 КУпАП.

Згідно з ч. 3 ст. 26 Закону України "Про освіту" керівники навчальних закладів повинні забезпечувати безпечне освітнє середовище, вільне від насильства та булінгу. Зокрема вони повинні повідомляти поліцейським та працівникам служби у справах дітей про випадки цькування у школах.

Новини України