Деякі з чаїв можуть зменшувати також запалення в організмі та сприяти покращенню здоров’я.
Зокрема м’ятний чай покращує сон та здоров’я людини, каже дієтолог / фото ua.depositphotos.com
Чай є найвідомішим гарячим напоєм, особливо в холодні місяці, тому багато людей полюбляють його. Проте є ті, хто має підвищену чутливість до кофеїну, особливо якщо вживати чай після обіду.
Відомо, що багато класичних сортів чаю, такі як чорний, зелений, білий, улун, пуер та червоний, містять кофеїн, все ж є ті, які не мають кофеїну.
“Загалом, чай відомий тим, що містить антиоксиданти, такі як флавоноїди та катехіни, які допомагають боротися з окислювальним стресом в організмі, а деякі види чаю також містять невелику кількість мінералів, таких як калій, магній та марганець (залежно від сорту)”, – пояснила магістр медицини, дієтолог з питань жіночого здоров’я Джеймі Адамс.
Тому експерт розповіла для Real Simple про найкращі чаї без кофеїну, які не лише будуть зігрівати холодними зимовими вечорами, але й сприятимуть покращенню здоров’я.
Ромашковий чай
Зазвичай ромашку використовують для розслаблення після довгого дня та спокійнішого сну.
“Ромашковий чай також може допомогти зменшити запалення і підтримати травлення”, – зазначила Адамс.
За її словами, ці властивості роблять ромашковий чай ідеальним для підтримки імунітету під час сезону застуди та грипу.
М’ятний чай
Аромат м’яти є не лише святковим, а й дуже смачним, освіжаючим та корисним для здоров’я.
“Відома своєю здатністю полегшувати травний дискомфорт, здуття живота і нудоту, вона також може допомогти розслабити м’язи і полегшити головний біль”, – запевнила Адамс.
Крім того, ефірна олія м’яти, яка є в чаї, асоціюється з полегшенням закладеності носових пазух, що ідеально підходить для зими.
Імбирний чай
“Він рятував мені життя протягом усіх трьох вагітностей, коли я боролася з ранковою нудотою – імбир є потужним засобом для травлення і полегшення нудоти. Він також має протизапальні властивості і може підтримувати імунне здоров’я”, – пояснила дієтолог.
Вона додала, що заспокійливий вплив на шлунково-кишковий тракт теж може бути ефективним для зменшення здуття живота. Також імбирний чай може допомогти полегшити закладеність в носі та вологий кашель.
Чай з меліси
“Ще один улюблений напій перед сном, чай з мелісою має м’який цитрусовий аромат і чудово розслабляє, допомагаючи зменшити стрес, тривогу та безсоння. Вважається, що він також підтримує когнітивні функції та травлення”, – зауважила Адамс.
Експерт наголосила, що цей трав’яний чай є потужним антиоксидантом, адже зменшує запалення у всьому організмі та захищає його від молекул вільних радикалів, які викликають хвороби.
Чай з гібіскусу
“Коли я прагну залишатися зволоженою протягом дня, але хочу урізноманітнити свою водну рутину, чай з гібіскусом є моїм улюбленим напоєм – він яскравий і багатий на антиоксиданти, включаючи вітамін С, який підтримує здоров’я імунної системи”, – підкреслила дієтолог.
Крім того, чай з гібіскусу може сприяти покращенню здоров’я серця завдяки своїй здатності підтримувати кров’яний тиск та регуляцію рівня холестерину.
Зелений чай без кофеїну
Зазвичай зелений чай називають одним із найздоровіших напоїв, які може обрати людина, адже він є багатим джерелом біологічно активних рослинних сполук.
“Зелений чай без кофеїну пропонує всі переваги цих антиоксидантів без кофеїну. Хоча слід зазначити, що зелений чай без кофеїну може втратити значну частину своїх антиоксидантів після того, як стане безкофеїновим, залежно від способу його обробки”, – попередила Адамс.
Чай з куркуми
Відомо, що куркума є справжнім суперпродуктом, адже має багато переваг для здоров’я.
“Куркума містить речовину під назвою куркумін – протизапальну сполуку, яка підтримує здоров’я суглобів, травлення та імунну функцію”, – пояснила експерт.
Зазвичай чай з куркумою поєднують з імбиром, лимоном або медом, аби посилити її користь для здоров’я всього організму та відзначити її теплий, заспокійливий смак.
Чай з бузини
За словами дієтолога, бузину додають до багатьох сиропів від кашлю та добавок для зміцнення імунітету і це не просто так. Ця ягода має рослинні сполуки, які зменшують запалення у всьому організмі та сприяють здоров’ю серця, мозку, метаболізму та загальному зміцненню імунітету. Також бузина виявилася корисною й під час лікування різних респіраторних захворювань.
Читайте також:
Чим відмити наліт від води на крані у ванній: копієчний засіб для чистоти у домі
Від 100 000 доларів на рік: де працівники без диплома можуть отримувати великі зарплати
Дієтологи назвали високобілковий продукт, який варто додавати до яєць на сніданок
Інші корисні поради дієтологів
Раніше дієтологи назвали високобілковий продукт, який слід додавати до яєць на сніданок. Йдеться про хумус, який готують шляхом змішування оливкової олії, часнику і приправ із подрібненим нутом і пастою тахіні.
Водночас дієтологи розповіли про 3 трав’яні чаї, які може бути небезпечно вживати, якщо людина живе з діабетом. Зокрема йдеться про чай з алое вера, ромашки та пажитника.