Фото: курс долара в середині жовтня прогнозується на рівні 41,2-41,9 грн/долар (Віталій Носач, РБК-Україна) Автор: Олександр Білоус
Експерт: Тарас Лєсовий
У другій половині жовтня, попри зростання інфляційного тиску – нової хвилі зростання споживчих цін, викликаних змінами в оподаткуванні, ситуація на валютному ринку залишатиметься цілком помірною.
Про це в коментарі РБК-Україна сказав Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства Глобус Банку.
“Незначні коливання, що відбувалися протягом минулого тижня, будуть збережені. Однак все ж таки, на ринку триватиме, хоч і вельми повільний, але очікуваний процес зростання вартості основних валют“, – сказав він.
За його словами, у тижневому вимірі він буде малопомітним або ж, що не виключено, майже статичним. Але у розрізі день до дня коливання відбуватимуться, як у бік зростання, так і в бік зменшення курсів.
“Ринок “живий”, а дійсний режим “керованої гнучкості” – це збереження ринкових принципів курсоутворення (залежно від співвідношення попиту та пропозиції), хоч і з важливою обмовкою, адже регулятор залишає за собою можливість точкового втручання на ринок в разі виникнення дисбалансу між попитом і пропозицією”, – додав банкір.
Лєсовий припускає, що протягом 14-20 жовтня обсяг валютних інтервенцій не зазнає змін: обсяг у 150-180 млн долар на день є цілком прийнятним і досить звичним для останніх кількох тижнів.
Прогноз курсу
Банкір прогнозує, що основні характеристики ринку валют із 14 по 20 жовтня будуть такими:
- Коридори допустимих валютних змін складуть 41,1-41,7 грн/долар та 45-47 грн/євро (на міжбанку) та 41,2-41,9 грн/долар та 45-47,5 грн/євро (на готівковому ринку).
- Залежно від валюти середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку складе 0,3-0,5 грн.
- Середні тижневі курсові відхилення будуть в межах 2% від стартового курсу тижня.
Таким чином, на ринку збережеться прогнозована ситуація. Дії Нацбанку можна назвати “седативними”, що не збуджують, а навпаки заспокоюють ринок, пом’якшуючи інфляційний вплив на курсові показники. Отже, з 14 по 20 жовтня, як це не видасться парадоксальним на фоні “зовнішньоосінніх” обставин, валютний ринок буде досить спокійним, а курсові зміни очікуваними й такими, що не вирізнятимуться від тижня попереднього. Назвемо цей час “бабиним літом” валютних курсів”, – зазначив Лєсовий.