Дві громади Чернігівщини отримають комплексний план розвитку та відновлення територій

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

Дві громади з Чернігівщини отримають комплексний план розвитку та відновлення територій. Його створення фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Мова йде про Остерську та Іванівську громади. Відповідні меморандуми з їх очільниками підписали під час конференції у Чернігові. Виконавцем та розробником документів є ТОВ “Херсонземпроєкт”.

За словами керівника напряму земельної реформи Програми USAID АГРО Сергія Кубаха, для Іванівської громади спочатку розроблять Програму комплексного відновлення, бо вона зазнала значних пошкоджень та руйнувань під час активних бойових дій на Чернігівщині. А в Остерській працюватимуть над планом просторового розвитку — це містобудівна документація, яка містить в собі всю забудову та землі, промисловість і комунікації, природні об'єкти та охоронні зони.

"Наприклад, ви хочете розвивати ваш власний бізнес, аграрний або будь-який інший. Ви приходите в громаду і починаєте питати голову громади, а де можна? А голова громади не знає, треба питати в землевпорядника, поїхали до землевпорядника. А він також каже, зараз подивимося, що є в мене в кадастрі, от що є в кадастрі то і надав. Маючи план, ви можете обирати та бачити наближення до різної інфраструктури, наближення до населених пунктів, розташування в забудові. І не порушуючи ніяких умов, відповідаючи пріоритетам громади, можете розвивати бізнес і вибрати найкраще місце".

Сергія Кубаха. ФОТО: Суспільне Чернігів

На прикладі Остерської громади щонайменше 15 громад з Чернігівщини мають впровадити такий досвід для своїх територій. Сергій Кубах каже, це одразу дозволяє збільшити надходження до бюджетів громад.

"Після проведення, фактично, аудиту земель, з цього починається збір даних, ми виявляємо і бачимо, хто якою територією користується і скільки за неї платять. Звичайно, виявляється, що не всі платять. І ми одразу в громаді отримуємо щонайменше мільйон гривень в рік додаткового надходження", — каже Сергій Кубах.

Першими в Україні проєкт з просторового планування впровадили у 2017 в Кіптівській громаді. Її голова Володимир Кучма каже, тоді в результаті ревізії території виявили 150 гектарів лісів, які не були на обліку. Реєстрація тільки цих ділянок збільшила бюджет на три мільйони гривень за наступний рік.

"Ми вже розуміємо, що ми маємо, яку ресурсну базу. Ми розуміємо вже повністю, які землі в нас є, чиї це землі, де її межі, яка вартість цієї землі, це все було розроблено, згідно з цим проєктом".

Володимир Кучма. ФОТО: Суспільне Чернігів

Голова Іванівської громади Олена Швидка каже, що очікують отримати документ, який врахує не тільки потреби місцевих жителів, а й перспективи для бізнесу.

"Звісно, житло громадян дуже важливе, але також поряд з цим важливий розвиток інфраструктури і бізнесу в громаді. Ми хочемо, щоб у нас також на території був індустріальний парк, поки це плани, але у плани відбудови ми це теж врахуємо. Наприклад, щоб логістика була дуже зручна для інвесторів".

Олена Швидка. ФОТО: Суспільне Чернігів

Новини України