Думав, що все легально: у Прилуках допитали свідка у справі з незаконного переправлення чоловіків за кордон

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Денис Ільющенко. Суспільне Чернігів

"Мені там сказали, що є люди, які можуть виготовити документи. Якщо є бажання, то можуть подзвонити їм. Я сказав, що цікавить таке питання".

Деталі один із чоловіків розповів йому згодом, каже Денис Ільющенко. Озвучив суму – 2,5 тисячі доларів за готовий пакет документів або ж дві тисячі доларів за юридичну консультацію.

Розгляд справи у суді. Суспільне Чернігів"Показав мені у своєму паспорті печатку для виїзду на ПМП (постійне місце проживання – ред.) і сказав, що будуть в мене такі самі документи, з якими я зможу без проблем виїжджати за кордон. Обмінялися ми телефонами і я сказав, що як назбираю кошти, як буде можливість, як надумаюсь, то наберу".

Приблизно через місяць чоловіки знову зустрілися.

"Як мені розповідали при першій-другій зустрічі, що це легальні документи. Я можу сам все зробити, вони тільки допоможуть юридично, юридичну допомогу зроблять. І коли в Чернігів приїхав, то побачив, що там документи не зовсім легальні, не перший раз затримало СБУ з такими документами. Тому я вирішив сповістити про це", — розповів свідок.

Розгляд справи у суді. Суспільне Чернігів

За словами Дениса, він став співпрацювати з правоохоронцями. Під їхнім керівництвом передав новим знайомим тисячу доларів. Протягом кількох місяців йому змінили місце реєстрації з чернігівського на прилуцьке, віддали документи про зняття з військового обліку та постійно інструктували про подальші дії. Так він отримав документи у Прилуцькому центрі надання адміністративних послуг, який тоді очолювала Світлана Дурдас.

"Там мені видали папірець, виписку, що я не прописаний в Україні, там був напис, що в мене виїзд на постійне місце проживання до Польщі. Співробітниця мені через хвилин 20 винесла ще документ, такий самий, але з мокрою печаткою, сказали, що це для кордону, щоб не було ніяких проблем".

На початку травня Денис передав одному з обвинувачених решту суми – 1,5 тисячі доларів. Під час судового засідання на запитання прокурора, чому вирішив виїхати за кордон, відповів наступне:

"Я просто волонтер, мені іноді треба виїхати за кордон, за гуманітарною допомогою і так далі, а, наприклад, оформити «Шлях» трошки проблематично. І я подумав, що це непогане рішення, я думав, що це законно".

Будівля міськрайонного суду у Прилуках. Суспільне Чернігів

За словами свідка, отримавши документи, він виїхав за кордон – вперше від початку повномасштабного вторгнення. Пробув у Польщі близько п’яти годин.

"Мені співробітники сказали, що треба перевірити чи дійсні ці документи, чи ні. І я поїхав, щоб переконатися, що ці документи не фальшиві".

Володимир Кужель, один з обвинувачених, назвав свідка провокатором. Зокрема, говорив, що той без попередньої домовленості телефонував йому з-за кордону, хоча не мав його нового номеру.

Один з обвинувачених Володимир Кужель. Суспільне Чернігів"Багато в чому, у своїх показах він губиться, дає не чіткі відповіді та взагалі на деякі питання говорить, що не пам’ятаю, не знаю, і там не був і такого не було. Він навіть не підтвердив того, що прикордонна служба перевіряла ці документи. Якщо він безперешкодно перетнув кордон України завдяки цим документам, то документи являються законними".

Свою провину Володимир визнає частково – лише за те, що передавав свідку документи. За інформацією СБУ, ще один підозрюваний у цій справі перебуває у міжнародному розшуку, бо переховується за кордоном. А вже колишня очільниця ЦНАПу у січні цього року отримала вирок. Жінка визнала те, що вона брала участь у цій схемі, та пішла на угоду зі слідством. Враховуючи це, а також те, що вона має на утриманні малолітню дитину, їй присудили два роки умовно.

Суддя, прокурор та адвокат під час розгляду справи у суді. Суспільне Чернігів

Наступне засідання суду, де розглядатимуть письмові та відеодокази, призначили на 3 квітня.

Новини України