За словами Гайдуцького, повернути частину українців назад з інших країн все ще можна.
Експерт зазначив, що багато українських біженців уже адаптувалися до життя в інших країнах / Колаж УНІАН, фото – скріншот, ua.depositphotos.com
На початку повномасштабного вторгнення РФ багато українців виїжджали за кордон у невідомість. Майже через три роки багато біженців усе ще не впевнені, чи хочуть повернутися назад. Ба більше, процес виїзду українців за кордон не припинився і донині.
Про це заявив доктор економічних наук, фахівець з міграційної політики та фінансових програм для мігрантів і діаспори Андрій Гайдуцький в інтерв’ю для “Телеграф”.
Він упевнений, що повернути частину українців назад з інших країн все ще можна. Проте для цього потрібно вживати необхідних заходів.
“Я впевнений, що зв’язок з кожним українцем у нас зберігається. Ми можемо запрошувати їх повернутися, розробляти програми для їхнього повернення. І настане момент, коли кожному з них буде цікаво знову приїхати в Україну. Звичайно, зараз період, коли люди повертаються, але не залишаються”, – сказав Гайдуцький.
Доктор економічних наук пояснив, що в українських біженців є чотири фундаментальні причини, чому вони знову виїжджають за кордон після приїзду в Україну: навчання, робота, формування заощаджень і фінансових накопичень, а також нові зв’язки та контакти.
“Щойно людина досягає однієї або всіх цих цілей, у неї значно зростає бажання повернутися на батьківщину. Це явище називається міграційним циклом людини, який зазвичай триває близько 15 років”, – наголосив він.
За словами експерта, в Україну повернуться переважно люди старшого віку, яким складно інтегруватися за кордоном, а також частина молоді. Він додав, що більша частина українських школярів, які зараз виїхали на навчання, навряд чи повернуться назад найближчими роками.
“Загалом, я вважаю, що після завершення воєнного стану в Україну повернеться приблизно два мільйони людей. Це будуть переважно українці старшого віку, яким складно інтегруватися за кордоном, а також частина молоді. Водночас певна частина громадян покине Україну”, – вважає Гайдуцький.
Експерт поділився, що нещодавнє дослідження засвідчило те, що близько 21% населення України хотіли б виїхати за кордон. Проте подібна статистика характерна і для інших країн Європи та світу.
Читайте також:
За кордоном можуть перебувати до 30 мільйонів українців, – Чернишов
“У нас хоч і заробітки менші, але й ціни нижчі”: демограф про те, чи повернуться біженці
Скільки біженців повернуться в Україну, коли закінчиться війна: демограф дав прогноз
“Бажання виїхати і фактичний від’їзд – це різні речі. Тому я вважаю, що після скасування воєнного стану баланс населення і робочої сили збережеться на поточному рівні: частина людей повернеться, частина – виїде”, – резюмував Гайдуцький.
Українські біженці за кордоном – інші новини
Раніше в Чехії пояснили, що чекає на українських біженців після перемир’я. З моменту оголошення перемир’я Чехія більше не надаватиме тимчасового захисту новим українським біженцям.
Крім того, віцепрем’єр-міністр України – міністр національної єдності України Олексій Чернишов розповів, скільки українських біженців може повернутися додому після війни. За словами міністра, ті, хто не захочуть повертатися, теж можуть бути корисними для України.