Експерти пояснили, що таке твердопаливні ракети і чому КНДР їх розробляє

Минулого місяця Північна Корея заявила, що провела випробування твердопаливних двигунів для майбутньої балістичної ракети середньої дальності нового типу.

Твердопаливна технологія може допомогти КНДР поліпшити свої ракетні системи / фото REUTERS

Північна Корея провела в понеділок випробування міжконтинентальної балістичної ракети, що працює на твердому паливі, заявили південнокорейські офіційні особи. Це буде третє подібне випробування цього року, покликане підвищити можливості запуску без особливої підготовки.

Сеул не назвав конкретну ракету, але Північна Корея, яка володіє ядерною зброєю, представила свою твердопаливну міжконтинентальну балістичну ракету “Хвасон-18” на військовому параді в лютому і раніше випробувала її під час запусків у квітні і липні, пише Reuters.

Минулого місяця Північна Корея також заявила, що провела випробування твердопаливних двигунів для майбутньої балістичної ракети середньої дальності нового типу.

Ось деякі характеристики твердопаливної технології і те, як вона може допомогти КНДР поліпшити свої ракетні системи.

У чому переваги твердого палива

Твердопаливні ракети не вимагають заправки безпосередньо перед запуском, вони часто простіші і безпечніші в експлуатації та вимагають менше матеріально-технічного забезпечення, що робить їх важче виявити і зробити їх більш живучими, ніж рідкопаливна зброя.

“Ці можливості набагато ефективніші під час кризи”, – сказав Анкіт Панда, старший науковий співробітник Американського Фонду Карнегі за міжнародний мир.

Що таке твердопаливні технології

Тверде паливо являє собою суміш палива і окислювача. Паливом часто служать металеві порошки, такі як алюміній, а найбільш поширеним окислювачем є перхлорат амонію, який являє собою сіль хлорної кислоти і аміаку.

Паливо і окислювач пов’язані між собою твердим гумовим матеріалом і упаковані в металевий корпус.

Коли тверде паливо горить, кисень перхлорату амонію поєднується з алюмінієм, генеруючи величезну кількість енергії та температуру понад 5000 градусів за Фаренгейтом (2760 градусів Цельсія), створюючи тягу та піднімаючи ракету зі стартової площадки.

Хто має цю технологію

Північна Корея використовує тверде паливо в ряді невеликих балістичних ракет меншої дальності.

Радянський Союз розмістив свою першу твердопаливну міжконтинентальну балістичну ракету РТ-2 на початку 1970-х років, після чого Франція розробила балістичну ракету середньої дальності S3, також відому як SSBS.

Китай почав випробування твердопаливних МБР в кінці 1990-х років.

Південна Корея також заявила, що вона отримала “ефективну і передову” технологію твердопаливних балістичних ракет, хоча на даний момент це ракети набагато меншого розміру.

Тверде проти рідини

Рідке паливо забезпечує більшу тягу і потужність, але вимагає більш складної технології і додаткової ваги.

Тверде паливо щільне і згорає досить швидко, створюючи тягу за короткий час. Тверде паливо може зберігатися протягом тривалого періоду часу, не розкладаючись і не руйнуючись – це поширена проблема з рідким паливом.

Північна Корея заявила, що розробка її нової твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети “Хвасон-18” “радикально підвищить” її потенціал ядерної контратаки.

Після першого запуску Міністерство оборони Південної Кореї спробувало применшити випробування, заявивши, що Півночі знадобиться “додатковий час і зусилля”, щоб освоїти цю технологію.

Ракетна програма КНДР

Північна Корея регулярно проводить навчальні та тестові пуски балістичних ракет, здатних нести ядерну боєголовку. У жовтні Пхеньян пригрозив завдати ядерного удару по американському авіаносцю біля берегів Південної Кореї.

У листопаді КНДР розірвала угоду про деескалацію з Південною Кореєю і почала підтягувати війська до спільного кордону. Тоді ж Північна Корея запустила новий військовий супутник-шпигун.

Джерело

Новини України