Експосадовицю Чернівецької ОВА судитимуть за незаконне переправлення чоловіків за кордон: що відомо

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Джерело: Національна поліція області

Екскерівницю апарату Чернівецької обласної адміністрації судитимуть за організацію незаконного перетину кордону військовозобов'язаними. Слідство встановило, що ймовірно вона допомогла виїхати понад 200 людям, які не повернулися в Україну.

Про це повідомили на сайті нацполіції області.

За даними слідства, до організації незаконного перетину кордону ймовірно причетний також тодішній керівник обласної адміністрації.

У повідомленні йдеться, що вони мали доступ до формування списків на виїзд й обіцяли за гроші допомогли чоловікам незаконно перетнути кордон.

Торік правоохоронці провели майже 20 обшуків за місцями проживання, у службових приміщеннях, а також автівках екскерівниці апарату та ексначальника ОВА. Так вилучили документи, комп'ютери та "чорнові" записи.

У результаті встановили 206 людей, які незаконно виїхали за кордон й не повернулися в Україну.

Раніше Суспільному з власних джерел вдалося дізнатися, що йдеться про екскерівницю апарату Чернівецької ОВА Анну Цибуляк-Кустевич. Зараза її судитимуть за фактом незаконного переправлення людей через держкордон.

Досудове розслідування щодо ексначальника ОВА триває, повідомили у поліції. Від початку вторгнення до липня 2022 року очільником ОВА був Сергій Осачук. Також встановлюють інших людей, які могли бути причетні до організації незаконного перетину кордону.

Що відомо про справу

1 грудня стало відомо, що експосадовиця ОВА ймовірно переправила понад 50 чоловіків з України під приводом ввезення гуманітарної допомоги. На сайті нацполіції повідомили, що 37-річна жінка "просила" від 5 до 10 тисяч доларів США.

Згідно з ухвалою суду, 30 листопада їй оголосили підозру у незаконному переправленні людей через кордон.

Згідно з ухвалою, захисник підозрюваної вважає, що підозра необґрунтована, бо посадовиця не знала цих 53 чоловіків, не бачила і не була присутня при їх перетині державного кордону.

Захисник також просив не застосовувати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, оскільки жінка має неповнолітню дитину, яку треба возити до школи, й вона буде позбавлена можливості працювати й заробляти гроші на утримання своєї родини. Також аргументом вказував те, що з серпня вона звільнена з ОВА, не працює й не може впливати на свідків.

Підозрювана підтримала позицію свого захисника, вважала підозру необґрунтованою. Але суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 30 січня. Також зобов'язав носити електронний браслет та інше.

Якщо провину жінки доведуть, їй загрожує до семи років позбавлення волі.

Новини України