Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон. Фото: АР/Alberto Pezzali
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон виступив проти відправки західних військ до України, навіть для проведення тренувальних місій.
Про це він сказав в інтерв'ю німецькій газеті Sueddeutsche Zeitung.
За його словами, навчання краще проводити за кордоном, оскільки іноземні військові на території України стануть мішенню для Росії. Британія вже підготувала на своїй території 60 тисяч українських солдатів, сказав Кемерон.
Відповідаючи на запитання, чи не обговорюється передача Україні ракет Storm Shadow в обмін на постачання Лондону Taurus з Німеччини, Кемерон сказав, що не розкриватиме деталі, але висловив готовність працювати з Берліном, щоб зняти стурбованість щодо постачання крилатих ракет Києву.
"Ми готові розглянути всі варіанти для досягнення максимального ефекту для України", — сказав він.
Що відомо про відправку військових західних країн в Україну
Наприкінці лютого президент Франції Еммануель Макрон не виключив, що європейські держави надішлють війська в Україну, але попередив, що на даному етапі немає консенсусу, бо союзники погодилися докладати більше зусиль, аби швидше доставити боєприпаси.
Відповідна заява спровокувала низку відповідей союзників, які оголосили, що не мають наміру відправляти своїх солдатів на територію України.
4 березня посол Франції в Україні Гаель Вейсьєр повідомив, що можливість відправки військ в Україну залежатиме від кожної держави-партнера окремо, "якщо хтось вирішить це зробити".
Згодом видання Politico повідомило, що Франція будує альянс країн, відкритих для потенційного відправки західних військ в Україну, при цьому поглиблюючи суперечності з Німеччиною.