Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок на полях Конференції з відновлення України у Берліні, 11 червня 2024 року. AP Photo/Ebrahim Noroozi
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела приватну вечерю з активістами, які виступають проти Ізраїлю. У Міністерстві заявили, що потрібно чути всі думки.
Про це повідомляє німецький таблоїд Bild.
Про закритий захід стало відомо завдяки одному з гостей — активістці Олені Джабаріні. У своєму Instagram вона написала, що минулого тижня отримала запрошення на вечерю з міністеркою закордонних справ "у вузькому колі". Вона також опублікувала фотографію гарно сервірованого столу.
Активістка заявила, що обговорювала такі теми, як розслідування Міжнародного кримінального суду (МКС) про можливий геноцид з боку Ізраїлю та можливе етнічне чищення на Західному березі. Активістка ніяк не згадує про дії ХАМАСу на території Ізраїлю та масові вбивства ізраїльських громадян угрупуванням ХАМАС.
Ще одна учасниця зустрічі, активістка Емілія Ройг, також розмістила фотографію вечері та заявила, що має намір продовжувати протести проти дій Ізраїлю у Секторі Гази та на Західному березі.
Міністерство закордонних справ на запит від BILD відповіло, що важливо говорити навіть з тими, хто кардинально дотримується інших поглядів, особливо в умовах глибокого розколу в соціальних мережах.
Вторгнення бойовиків ХАМАС в Ізраїль
Вранці 7 жовтня 2023 року бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектору Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня уряд Ізраїлю запровадив воєнний стан в країні.
9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектору Гази. 11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю. Згодом в ООН заявили про гуманітарну катастрофу в Газі.
13 жовтня ЦАХАЛ закликалв цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту". Згодом речник ЦАХАЛу Хагарі заявив, що сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари. Прем'єр-міністр Ізраїлю Нетаньягу 28 жовтня заявив про початок другого етапу війни проти ХАМАСу.
1 листопада війська Ізраїлю прорвали передову лінію оборони руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази. Того ж дня для евакуації людей відкрили контрольно-пропускний пункт Рафах, що на кордоні з Єгиптом. Зранку 24 листопада між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир'я, що супроводжувалося звільненням груп заручників.
В кінці квітня премʼєр-міністр Ізраїлю Нетаньягу повідомив, армія оборони Ізраїлю проведе військову операцію у місті Рафах не залежно від того, чи буде укладена угода щодо перемир'я з угрупуванням ХАМАС.
Міністр оборони Ізраїлю Галлант 18 вересня заявив про зосередження військ на північному фронті, оскільки починається "нова фаза" війни проти ХАМАСу.