Головні новини Харкова та області 29 лютого: пожежі після обстрілів, наслідки ударів російських військ

Майдан Свободи, Харків, 27 лютого 2024 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

Останні новини Харкова та Харківської області за 29 лютого 2024 року: усе, що відбувається в регіоні сьогодні в онлайн-стрічці від редакції Суспільне Харків.

Всі події 29 лютого 23:59

“Схеми” ідентифікували саперів, які мінували Харківщину забороненими протипіхотними мінами

Журналісти з медіапроєкту Радіо Свобода "Схеми" розкрили ідентичність російських саперів та їхніх керівників, які після відступу з Харківщини щільно застосовували міни на територіях, які вони раніше контролювали.

Ідентифікувати російських саперів та їхні підрозділи вдалася завдяки документам з нагородження за замінування українських територій. Журналісти виявили ці документи на флешці, яку російські військові залишили в одному з пунктів дислокації на Харківщині. Крім того, розслідувачі встановили, що серед мін, які російські сапери використовували після відступу, були заборонені міжнародними конвенціями типи протипіхотних мін.

Журналісти з'ясували, що мінування території Харківщини здійснювали сапери з 69-го окремого морського інженерного полку, а також з 295-го та 340-го окремих інженерно-саперних батальйонів, 254-го та 488-го мотострілецьких полків.

29 лютого 21:25

Реакція переселенців на зміни у виплатах для ВПО

В гуртожитку для переселенців у Харкові живуть люди, які виїхали з-під обстрілів з Куп'янського та Чугуївського районів області.

Що говорять про зміни у виплатах для ВПО — дивіться.

29 лютого 20:25

Виплати ВПО на Харківщині: хто не отримуватиме допомогу з 1 березня

З 1 березня в Україні змінюються правила нарахування виплат для внутрішньо переміщених осіб і зменшується кількість категорій, які матимуть на них право, говорить начальниця управління соціальних гарантій облдепартаменту соцзахисту Інна Тертишна. За її словами, люди працездатного віку та діти віком від 15 років в наступному місяці не отримають грошову допомогу. Автоматично виплати подовжать найуразливішим категоріям людей: пенсіонерам, людям з інвалідністю першої та другої групи, дітям до 14 років та сиротам.

Що робити людям, які залишаться без виплат, — матеріал Суспільне Харків.

29 лютого 19:09

Сили оборони на Куп’янському напрямку відбили дві атаки РФ в районі Табаївки та Петропавлівки: вечірнє зведення Генштабу

Під удари авіації потрапили Бологівка, Митрофанівка, повідомили у Генштабі.

Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали Дворічна, Синьківка, Петропавлівка, Іванівка, Берестове.

29 лютого 17:22

РФ змінила тактику завдання ударів по Харківщині — Синєгубов

Раніше прикордонні населені пункти потерпали переважно від танкових ударів, нині росіяни завдають ударів керованими авіабомбами, розповів Суспільне Харків очільник ОВА Олег Синєгубов.

"Авіабомби мають більший радіус руйнувань за артилерію, за мінометний вогонь тощо. Для РФ це більш безпечний спосіб завдавати ураження, оскільки КАБи випускаються з літаків. Будемо вживати всіх необхідних заходів, щоб протидіяти цьому. Те, що на фронті спостерігали затишшя КАБів, — це пряма реакція на знищення штурмових літаків росіян", — сказав Синєгубов.

29 лютого 17:13

Удар безпілотником по Вовчанську: поранений 18-річний чоловік

18-річний чоловік зазнав поранень внаслідок влучання безпілотника у дорогу у Вовчанську, повідомили в облпрокуратурі.

За попередніми даними слідства, РФ близько 12:30 29 лютого завдала удару FPV-дроном.

29 лютого 17:13

На півночі області немає угруповань, які б могли проводити штурми у бік Харкові — Синєгубов

На півночі Харківської області нині немає штурмових підрозділів РФ, які б свідчили про можливість РФ проводити штурми в бік Харкова, сказав Суспільне Харків очільник ОВА Олег Синєгубов.

"Щодо готовності області — ми не такі, як були 24 лютого 2022 року. Працюємо постійно над побудовою фортифікацій: це пряме завдання уряду, на це виділені кошти", — зазначив Синєгубов.

29 лютого 17:00

Прикордонники на Харківщині знищили два комплекси дальнього візуального спостереження РФ

Бійці прикордонної бригади Гвардії наступу "Сталевий Кордон" знищили два "Муром-П", повідомили у підрозділі.

29 лютого 16:42

У Купʼянському районі можуть розширити обовʼязкову, а також примусову евакуацію дітей: у яких громадах

У Харківській області розглядають питання розширення обовʼязкової евакуації на частини Великобурлуцької та Вільхуватської громад, а також — запровадження примусової евакуації сімей з дітьми з близько 17 сіл у цих громадах.

Про це Суспільне Харків розповів очільник Харківської обладміністрації Олег Синєгубов.

"Атак на Купʼянському напрямку не побільшало, росіяни просто продовжують бити по цивільних. Наразі будемо розглядати питання щодо примусової евакуації дітей з Великобурлуцької та Вільхуватської громад. Мова йде про 161 дитину — тобто, сімʼю — яких ми маємо вивезти у примусовий спосіб", — сказав Синєгубов.

29 лютого 15:58

“Металіст 1925” на виїзді грає проти “Минаю”: хто судитиме матч

Арбітром зустрічі "Минай" — "Металіст 1925", яка відбудеться 2 березня на стадіоні "Минай" поблизу Ужгорода та розпочнеться о 13:00, буде Роман Блавацький, повідомила пресслужба клубу.

29 лютого 15:38

Колишня працівниця міграційної служби в Купʼянську організовувала отримання паспортів РФ — прокуратура

Колишній головній спеціалістці Купʼянського відділу міграційної служби повідомили про підозру у держзраді та колабораціонізмі. За даними слідства, вона очолила окупаційну міграційну службу.

Про це повідомила пресслужба Харківської облпрокуратури.

"Підозрювана керувала роботою підлеглих працівників, перекладала документи на російську мову для оформлення громадянства РФ, а також розглядала звернення, пов'язані з отриманням російського громадянства за скороченою процедурою", — сказано у повідомленні.

Також жінка "вдосконалювала" знання російського законодавства, проходячи службову підготовку з вивчення процесу проведення паспортизації населення.

Напередодні деокупації Харківщини підозрювана втекла на територію Росії, де й нині переховується від українського слідства. Вирішується питання щодо оголошення її у розшук.

29 лютого 15:36

Пораненого внаслідок авіаудару по Осиновому на Купʼянщині ушпиталили

Про це повідомили в поліції Харківщини.

"Поранення отримав чоловік віком близько 60 років. З травмами його госпіталізували до харківської лікарні. На місці події працюють слідчо-оперативна група, криміналісти та вибухотехніки", — сказано у повідомленні.

29 лютого 15:16

Жителька Куп’янщини координувала виплати пенсіонерам у рублях — прокуратура

Прокурори оголосили підозру в колабораціонізмі жительці Купʼянського району. За даними слідства, у серпні 2022 року жінка погодилася обійняти посаду "заступниці начальника управління пенсійного фонду Харківської області".

Про це повідомила пресслужба облпрокуратури.

"Підозрювана координувала роботу "управління" окупаційного органу, відповідала за організацію роботи з обробки заяв від місцевих мешканців для подальшої виплати "матеріальної допомоги пенсіонерам" у російських рублях", — сказано у повідомленні.

Після деокупації жінка переховується від слідства. Вирішується питання щодо оголошення її у розшук.

29 лютого 14:55

Під час авіаудару по Куп’янську загинув пастор та капелан Юрій Клімко: “Спілкування з військовими було його місією”

Пастор, військовий капелан та волонтер Юрій Клімко загинув під завалами церкви у Куп'янську, коли російські війська вдарили по центру міста авіаційною бомбою вдень 28 лютого.

Пастор, військовий капелан та волонтер Юрій Клімко загинув під завалами церкви у Куп’янську. Колаж: Суспільне Харків

"Він волонтерив, він був капеланом, їздив у частини, спілкувався з військовими на духовні теми. Людям, які перебувають там, на полі бою, які знають, що можуть загинути, дуже важливо почути Боже слово. Ми бачили, як стає легше військовим після спілкування з Юрою. Це було його місією", — згадує знайома пастора Тетяна Піскун. Вона каже: навіть під час окупації Куп'янська Клімко не відмовлявся від української, допомагав людям продуктами, а коли зміг виїхати — продовжив волонтерити, особисто переганяв машини військовим.

Юрій Клімко. Фото надала Тетяна Піскун

Після деокупації пастор з дружиною повернулися до Куп'янська: "Для нього церква — другий дім. Він з дружиною там все робив. Воно гримить, а вони якесь свято проводять. Церкву прикрашали, робили свічки, щоб людям було приємно. Щоб людям настрій підняти".

Джерело

Новини України