Харківського депутата оголосили у міжнародний розшук, офіційно він не перетинав кордон

Андрій Одарченко не з'явився на засідання суду, прогуляв засідання у ВР і не повернувся до квартири.

Андрій Одарченко не прийшов до суду, тому прокурор вважає, що він утік з України.

19 вересня Вищий антикорупційний суд України задовольнив клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та оголосив харківського народного депутата від партії “Слуга народу” Андрія Одарченка у міжнародний розшук. Національне антикорупційне бюро має інформацію про те, що зараз у квартирі Одарченко мешкає водій, а його немає. Державна прикордонна служба України каже, що офіційно Одарченко кордон не перетинав. Про це повідомили у Центрі протидії корупції.

“За даними НАБУ, Mercedes депутата на місці, але в квартирі живе водій. Той пояснив, що з вівторка Одарченка вдома немає, де він — не знає, депутат на зв’язок не виходить. За даними прикордонників, Одарченко офіційно кордон не перетинав. Прокурор САП додала, що нардеп на записах НАБУ хвалився ексголові Агентства відновлення Найєму, що “вирішує всі питання на митниці, на всіх рівнях”. Прокурор припускає, що він використав ці зв’язки, щоб виїхати”, — пише Центр протидії корупції.

Проте сторона захисту клопотання про міжнародний розшук назвала передчасним. Адвокати вважають, що у прокурора немає оперативної інформації, чи дійсно Одарченко за кордоном, і спершу потрібно перевірити — можливо, він знаходиться у Закарпатській області, де живе його родина. 

У Центрі протидії корупції розповіли, що Одарченко залишив в автівці три свої мобільні телефони та попросив водія, щоб той поставив їх зарядитися у квартирі. Нардеп повідомив, що до Верховної Ради дістанеться сам, після засідання повернеться, проте так і не повернувся.

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі повідомили, що клопотання про стягнення застави та зміни міри запобіжного заходу для Одарченка на більш сувору суд розгляне 23 вересня.

Як писав UA-NEWS.in.ua, Одарченка затримали у Києві 21 листопада. Нардеп хотів підкупити голову Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафу Найєма. Він пропонував йому хабар у криптовалюті Bitcoin в еквіваленті 50 000 доларів. Гроші з Фонду перерахували. Після цього Одарченко відправив на криптогаманець Найєма, який став викривачем, першу частину хабаря — 10 000 доларів. У Національному антикорупційному бюро зазначили, що це був перший криптовалютний хабар в історії антикорупційних органів. 

У листуванні з Найємом, яке відбувалося у секретному чаті, Одарченко говорив, що не вірить у Харків, і місто доведеться віддати Росії. 

22 листопада Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про обрання міри запобіжного заходу Одарченку. Йому призначили тримання під вартою до 20 січня 2024 року, однак дали право внести заставу у розмірі 15 мільйонів гривень. Наступного дня стало відомо, що Одарченко вийшов зі слідчого ізолятора під заставу. Того ж дня, 23 листопада, Одарченка виключили із партії “Слуга народу”. 

11 січня Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України завершили розслідування по справі Одарченка. Нардеп кілька разів просив про відкладення судового засідання.

Учора, 18 вересня мало пройти засідання суду по Одарченка. Проте до суду нардеп не прийшов. У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі припустили, що він утік з України.

Автор: Ганна Ткаченко

Джерело

Новини України