У місті хочуть звести по одній підземній школі у кожному районі.
На будівництво, оновлення та обладнання укриттів у 2024 році планують витратити 2,5 мільярда гривен.
Значну частину цих коштів обіцяють спрямувати на Харків, а саме на будівництво підземних шкіл. Про це повідомив міністр освіти Оксен Лісовий. Він приїхав до харкова 15 лютого, уперше побував у метрошколі, де навчаються майже 2000 школіряв.
“На жаль, ситуація в Харкові така, що для того, щоб забезпечити очне навчання, і в місті, і в низці громад, нам доведеться будувати об’ємні укриття. Міністерство освіти має 2,5 мільярди в цьому році субвенції. І пріоритет, і критерії, які формуються щодо розподілу цієї субвенції, зорієнтовані на те, щоб вивести дітей в офлайн. Тому сьогодні проєкти заливаються в систему DREAM на Міністерство відновлення і передаються Міністерству освіти. Я сподіваюся, що Харків, і я знаю, що Харків уже залив свої проєкти, і Харків отримає, я думаю, значну частину з цих 2,5 мільярда, які передбачені на будівництво підземних укриттів”, — сказав Лісовий.
Конкурс проєктів, які будуть фінансувати, ще не провели, але уже зараз розуміють, що цих коштів замало, аби забезпечити офлайн-навчанням усіх школярів міста. Поки що міська рада планує звести по одній школі під землею у кожному районі Харкова (загалом 9). На даний момент роботи завершуються в Індустріальному районі. Наприкінці 2023 року там закінчили будівельні роботи, почати оздоблення. У цій “підземці” зможуть навчатися 900 школярів у дві зміни. Також має розпочатися будівництво підземних шкіл у центрі і у Слобідському районах. Їх будують коштом міста.
“Це дуже дорогі проєкти. І навіть 2,5 мільярда дуже недостатньо сьогодні. Тому ми працюємо і з фондом ЮНІСЕФ, і з низкою урядів, зокрема урядом Литви, щодо того, щоб вони підтримали Харківщину і всі прифронтові регіони в частині будівництва об’ємних укриттів для організації навчального процесу, які б дозволили хоч би на основі змішаного навчання проводити його очно, і підтримали будівництво укриттів для дошкільнят”, — повідомив Лісовий.
За даними МОНу, на Заході України потрібно відремонтувати і збудувати 700 укриттів, а на Сході 3500 укриттів.
Щоб закрити цю потребу, Міносвіти потрібно 153 мільярди гривень при тому, що на 2024 передбачено лише 2,5 мільярди, писала “Нова українська школа”.
Як писав UA-NEWS.in.ua, Харків, Коротич та Люботин наввипередки будують перші школи під землею. Вони мають витримати пряме влучання ракет С-300.