За інформацією: Суспільне Херсон.
Херсон, чоловік тримає в руках плакат “Мир без Росии” на мітингу проти окупації РФ, 5 березня 2022 рік. Фото надав Олександр Корняков
Під час окупації міста Антон Ломакін став одним з організаторів мережі збору інформації про розташування та переміщення російських військ і це теж дало можливість захисти шлях до Миколаєва.
"Миколаїв зміг відбитися і вистояти наступ РФ завдяки всім цим даним. В обороні Миколаєва, в захисті, відтісненні окупантів до кордонів з Херсонською областю дуже багато заслуги саме херсонців, партизанського руху, оскільки відпрацювання по передачі координат йшли моментально", — говорить Ломакін.
Херсон, російські автівки та військові на площі Свободи, де люди зібрались на мітинг проти окупації, 5 березня 2922 рік. Фото надав Олександр Корняков
Ще одним різновидом спротиву окупації стали мітинги протесту. Наймасовіший з них відбувся 5 березня, розповідає учасник тих подій, фотожурналіст Олександр Корняков, який працював у окупованому місті протягом п'яти місяців.
"Перший мітинг був найбільшим, що я пам'ятаю за всю історію мітингів у Херсоні. Вони проходили не за гречку, не за якийсь концерт, куди закликали рок чи попзірки, це було саме виявлення людей", — пригадує херсонець.
Херсон, площа Свободи, чоловік тримає в руках плакат “Нам не нужен русский миОр”, березень 2022 рік. Фото надав Олександр Корняков
Під час мітингів Олександру найбільше запам'яталися емоції та щирість людей. По місту майже не ходив транспорт, виходили на маршрути кілька тролейбусів, але сісти на них було неможливо, пішки в центр йшло багато людей.
"Ще не доходячи до площі, вже було чутно, як люди скандують, хоча до початку мітингу лишалося ще хвилин 15, мабуть, але людей уже було багато", — пригадує херсонець.