Художниця Марія Примаченко передрікала війну в Україні, – онук-стрілець

Зараз родич Примаченко разом з побратимами обороняє небо Києва під час повітряних тривог.

Петро Примаченко розповів про передбачення своєї легендарної бабусі / фото facebook.com/Petro Primachenko

Триває війна в Україні. Художник Петро Примаченко – онук однієї з найвідоміших українських художниць Марії Примаченко – пішов захищати державу з першого дня повномасштабного наступу армії РФ. Зараз він старший стрілець мобільно-вогневої групи з позивним “Марсель”, – працює по повітряних цілях, які летять на Київ та область.

Як розповів 58-річний чоловік “Укрінформу”, у Тероборону він пішов разом з двома друзями. “Нас би замучила совість, якби цього не зробили. Коли до тебе суне тьма ворога, то хтось же повинен захищати!” – каже Примаченко, який швидко опанував протитанковий комплекс NLAW. Він каже, що його позивний з’явився з подачі дружини від назви магазинів квітів і подарунків в Іванкові – підприємницької справи чоловіка.

За словами чоловіка, його відома бабуся Марія перед відходом в інші світи (художниця померла 18 серпня 1997 року) зібрала всю сім’ю до себе, як кажуть місцеві, “на празник”. “Потім покликала до себе Івана й мене та й каже: “Ой, хлопці, вам ще прийдеться таке пережить – таке пережить! Що ви навіть не уявляєте”. А ми: що пережить? Та ну, все нормально. Вона каже: “От побачите: ще таке буде!” – розповідає Примаченко.

Тепер він впевнений, що Марія Примаченко передбачала нинішню війну. Недаремно самобутню народну художницю ще за життя вважали віщункою. “Марсель” розповів, що зараз разом з побратимами прикриває Київ під час повітряних тривог. Загалом батальйон перекинули зараз на Донецький напрямок, але група, до якої входить Примаченко, залишається весь час поблизу столиці та працює по повітряних цілях.

“Тобто, коли ми, наприклад, чуємо, що Сили протиповітряної оборони за добу знищили 102 ворожі ракети та 109 БПЛА, – у цьому є частка виконання бойових завдань Петром Примаченком. Результативність значною мірою залежить від того, що підрозділу дуже пощастило з командирами”, – йдеться у публікації.

За словами Примаченка, у нього, в основному, нічна робота, тому найкраще побажання нього – тихих ночей”. “Хоча й денних повітряних тривог лунає чимало”, – розповідає він.

Читайте також:

Втеча нардепа Дмитрука за кордон: у СІЗО відправили співучасника

Російська ракета вдарила по середмістю Кривого Рогу: є серйозні наслідки

Чоловік також пригадав, що з 2014 року був волонтером – добровільно патрулював в Чорнобильській зоні, ще розповів про деокупацію Мощуна. Сумує через нещодавню втрату найкращого друга та не полишає мрії разом з його синами після перемоги завершити облаштування великого парку “Птаха Марії Примаченко”.

Цікаві новини України про війну – що варто знати

Марія Примаченко – українська народна художниця в жанрі “наївного мистецтва”. Народилася, жила була похована у селі Болотня Вишгородського (раніше Іванківського) району Київської області.

Нагадаємо, влітку 2022 року президент України Володимир Зеленський вручив видатним українцям нагороду “Національна легенда України”, серед них – легендарна народна художниця Марія Примаченко, яка отримала нагороду посмертно.

Нагороду отримав генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан. В музеї зараз як раз проходила виставка робіт художниці.

У лютому 2022 року внаслідок наступу російських окупантів в Іванкові на Київщині згорів музей, де зберігалися картини Марії Примаченко. Як повідомила директорка Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко, Росія знищує об’єкти цивільного характеру та об’єкти культурної спадщини.

Джерело

Новини України