Як американські благодійники з франківськими волонтерами й медиками збирали аптечки для бійців на фронт

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

70% медикаментів, якими наповнюють аптечки, — українського виробництва. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську аптечки для бійців збирають протягом року, розповідає директорка організації "White Stork" в Україні Наталія Вівчарчин.

"У цій аптечці фактично все, що мають бійці у країнах, які використовують аптечки за стандартом НАТО. Тут є турнікет, ізраїльський бандаж, термоковдра, картка", — каже Наталія Вівчарчин.

У Франківську "White Stork" співпрацює з "Громадською ініціативою Галичини".

"Ми взяли на себе адміністративну роботу: отримання гуманітарного вантажу, документальне оформлення. Також — наші складські приміщення", — розповідає голова "Громадської ініціативи Галичини" Леся Качурова.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Крайню партію аптечок в Івано-Франківську збирали студенти-медики та переселенці.

"Одні розпаковують аптечки, інші ставлять індивідуальні пакети, джгути та протиопікові засоби, засоби для компресії, повітроводи. Дівчата клеять шеврони й запаковують аптечки в коробки, тобто поділені обов'язки, щоб максимально ефективно виконати роботу", — розповідає лікарка-інтерн Ольга Ковальчук.

73-річна ветеранка армії США Дженніфер Наталі Прицкер приїхала з волонтерською місією до України. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Доставляють аптечки на фронт військові ветерани зі США спільно з українськими волонтерами. З цією місією до України приїхала ветеранка американської армії, 73-річна Дженніфер Наталі Прицкер. З її слів, востаннє вона була в Україні у 1966 році. Окрім аптечок, волонтерка відправила зимову форму для українських військових.

"Я сподіваюся більше дізнатися про те, яка насправді ситуація в Україні, наскільки війна є критичною, який вплив вона має на солдатів, уряд і мирних людей, як вони співпрацюють між собою. Якщо вони працюватимуть разом, то справи підуть краще. Тому я хочу вивчити ці три сфери, аби зрозуміти, чим США має і зможе допомогти", — каже Дженніфер Наталі Прицкер.

Голова медичного напрямку місії Дарен Кусберт. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Голова медичного напрямку "White Stork" Дарен Кусберт розповідає, що у Нью-Йорку працює лікарем швидкої допомоги, де теж використовує схожі компоненти, що є в цій аптечці. Чоловік каже: має намір знову відвідати Україну з благодійною метою.

"Робота — дуже насичена. Сумно бачити, через що проходять усі люди в такій чудовій країні, де чудова культура. Це все має величезний вплив на нас, тому що ми робимо свій внесок для людства", — говорить Дарен Кусберт.

Голова місії Вілліам Макналті. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Окрім військових аптечок, каже голова місії Вільям Макналті, планують надавати українським державним службам з надзвичайних ситуацій обладнання для розмінування.

"Наступним великим викликом в Україні, коли вона виграє війну, буде розмінування своїх територій. Це приблизно розмір штату Флорида, який потрібно розмінувати прямо зараз. Поки що ми зосереджені на аптечках, а коли закінчиться війна, ми працюватимемо на забезпеченні обладнанням для розмінування", — каже Вільям Макналті.

Новини України