Як і коли потрібно прати ковдру: експерти вказали на важливі нюанси

Навіть якщо ковдра на вигляд чиста, час від часу вона потребує прання.

Випрати ковдру легко у пральній машині / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Пил осідає на ліжку так само, як і на меблях та інших поверхнях, а тому постіль, в тому числі й ковдру, потрібно час від часу прати, навіть якщо на вигляд вона повністю чиста, стверджують експерти. Про це пише RealSimple.

Експертка із прибирання Робін Мерфі розповіла, що частота прання ковдри залежить від кількох факторів. Якщо ви використовуєте верхнє простирадло, ви можете прати ковдру щомісяця, каже вона. Однак якщо верхнього простирадла та підодіяльника немає, Мерфі радить в ідеалі прати ковдру щотижня. 

За словами експертки, ковдра вбирає у себе піт, жир, пил, алергени, тому їй потрібен додатковий догляд. Якщо ж у вас у домі є домашні тварини, діти або ви їсте в ліжку, то потреба у частому пранні ще актуальніша, наголосила Мерфі.

Щоб знайти компромісне рішення, експертка рекомендує користуватися підодільяником, який необхідно кидати у прання раз на тиждень або хоча б раз на два тижні. Ковдру ж, на яку надягається підодіяльник, допускається прати у такому випадку сезонно – приблизно кожні три місяці. 

Читайте також:

Головоломка на уважність, з якою впораються не всі: треба знайти зайве число

Вибір предмета розкриє справжню сутність: психологічний тест із точністю 99%

Що їсти, щоб серце було здорове: названо 10 фруктів, у яких найменше цукру

Як найкраще прати ковдру

Спосіб прання залежить від того, який у вас тип ковдри. Мерфі радить перевірити етикетку, перш ніж класти її в пральну машину. 

“Більшість ковдр можна прати у великій пральній машині із фронтальним завантаженням у щадному режимі із м’яким миючим засобом”, – пояснила вона.

Як сушити ковдру

Якщо у вас виникає спокуса використати високу температуру для сушіння ковдри, Мерфі радить проявити обережність.

“Використовуйте низький нагрів – ковдри сохнуть довше, ніж ви думаєте”, – зазначила вона. 

Мерфі також пропонує використовувати кульки для сушіння, щоб забезпечити потік повітря та зберегти наповнювач у належному стані. 

“Переконайтеся, що він повністю висох, перш ніж покласти його назад на ліжко, щоб уникнути цвілі. Якщо погода гарна, ви навіть можете повісити ковдру на вулиці. Сонячне світло – чудовий природний освіжаючий засіб”, – підкреслила Мерфі.

Як часто прати ковдру, якщо хтось захворів

За словами докторки медичних наук, сертифікованої дерматологині Хейлі Голдбах, варто почекати, поки людина почуватиметеся краще, перш ніж прати ковдру. 

“Хороша новина полягає в тому, що типові віруси застуди та грипу не живуть дуже довго на пористих поверхнях, таких як тканина. Багато досліджень показують, що вони залишаються життєздатними на тканині лише протягом кількох годин. Тому ваші простирадла та ковдри навряд чи заразять ще когось”, – пояснила лікарка. 

Вона також наголосила, що при цьому не потрібно обов’язково використовувати гарячу воду і дезінфікуючі засоби.

“Я би просто дотримувалася інструкцій виробника щодо прання постільної білизни після застуди”, – зазначила Гольдбах.

Раніше УНІАН розповідав, чому не варто прати всі речі на делікатному режимі. Багато людей використовують часто делікатний режим, коли мають сумніви у цьому питанні. Однак делікатне прання не завжди є кращим вибором для деякого одягу. Експертка з прибирання Джолі Керр пояснила, що делікатні режими, як правило, мають меншу тривалість, ніж звичайні або редими для інтенсивного прання.

За її словами, делікатний режим – це найкращий вибір для тонких або делікатних тканин, а також для прикрашеного одягу, який може бути пошкоджений при швидкому пранні. Тим часом великі або дуже забруднені речі не вдасться очистити у такий спосіб, застерегла експертка.

Джерело

Exit mobile version