Як не отримати штраф за неоновлення військово-облікових даних: пояснення адвоката

16 липня був останнім днем, коли військовозобов’язані мали оновити дані.

В Україні триває мобілізація / колаж УНІАН, фото УНІАН

Адвокат В’ячеслав Шестеріков пояснив, що необхідно зробити військовозобов’язаному, який не встиг оновити військово-облікові дані, щоб не отримати штраф, пише “Суспільне”.

Зокрема, військовозобов’язаний має довести, що не зробив цього з поважної причини, тобто у зв’язку з обставинами, на які не міг вплинути.

“Найповажнішою поважною причиною є та, яка випливає зі статті 3 Конституції України, – життя і здоров’я людини визнається в Україні найвищою соціальною цінністю. А раз це найвища соціальна цінність, то очевидно, коли людина хворіє, ця цінність має визнаватися. Відповідно, обставини, пов’язані з хворобою, мають визнаватися поважними. Тому якщо будуть надані відповідні медичні документи, у разі наявності штрафу його можна буде оскаржити”, – зазначив юрист.

За його словами, поважними можуть вважатися будь-які обставини, які унеможливили оновлення даних:

“Це може бути перебування у відрядженні, хвороба інших членів сім’ї, які потребували постійного догляду і навіть перебування в ізоляторі тимчасового тримання”.

Читайте також:

Сума зросте вдвічі: юрист вказала на важливий факт щодо штрафів за неоновлення даних

Що потрібно знати, щоб не отримати штраф за неоновлення даних в ТЦК

Скільком чоловікам вже відмовили у виїзді за кордон після 16 липня: відповідь ДПСУ

Мобілізація в Україні – актуальні новини

За попередніми даними, близько шести мільйонів чоловіків призовного віку досі не оновили свої військово-облікові дані, розповів перший заступник парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності, депутат Верховної Ради від фракції “Голос” Андрій Осадчук.

Заступник міністра економіки Віталій Кіндратів повідомив, що всього в Україні для забезпечення військових потреб можна забронювати від мобілізації 1,2 мільйона людей.

Джерело

Новини України