Як вирощувати і доглядати за африканськими фіалками: поради та головні нюанси

Спочатку за африканськими фіалками може бути складно доглядати, оскільки вони вимогливі до навколишнього середовища.

Африканські фіалки люблять світлі, теплі та вологі умови / фото ua.depositphotos.com

Африканські фіалки – одні з найпопулярніших кімнатних рослин у світі. Ці компактні, низькорослі рослини цвітуть кілька разів на рік.

Видання The Spruce з’ясувало, як правильно доглядати за африканськими фіалками вдома.

Африканські фіалки люблять світлі, теплі та вологі умови. При цьому не можна, щоб на листя потрапляла вода, інакше на ньому можуть з’явитися коричневі плями. Крім того, потрібно видаляти зів’ялі квіти і листя, щоб рослина була здоровою, а також регулярно перевіряти ґрунт на наявність надмірної вологи, яка призводить до кореневої гнилі.

Яке освітлення потрібне для фіалок

Африканські фіалки добре себе почувають при яскравому, але не прямому сонячному світлі. Зазвичай їх вирощують під люмінесцентними лампами, розташованими на висоті 30-38 сантиметрів над листям. Якщо листя починає набувати світло-зеленого кольору, значить, рослина отримує надто багато світла, в той час як тонке і темно-зелене листя або млява рослина вказують на нестачу світла.

Який ґрунт потрібен для фіалок

Для африканських фіалок необхідна добре дренована ґрунтова суміш. Поганий дренаж може викликати кореневу гниль, за якої рослина заболочується і її листя починає опадати, тому потрібно стежити, щоб рослина ніколи не перебувала в стоячій воді довгий час.

Як часто потрібно поливати фіалки

Підтримуйте вологість ґрунту теплою водою і намагайтеся домогтися високої вологості повітря. Використовуйте вологомір, щоб визначити частоту поливу, а не поливайте за графіком. Поливайте знизу або вдавлюйте носик лійки в ґрунт при поливі. Не дозволяйте рослині сидіти у воді.

Який клімат люблять фіалки

Африканські фіалки люблять теплі і вологі умови і процвітають при температурі 21°C. Не допускайте зниження температури нижче 15,5°C. Тримайте рослини подалі від будь-яких протягів у будинку.

Коли удобрювати фіалки

Підгодовуйте африканську фіалку добривами кожні два тижні протягом весни і літа.

Як правильно обрізати фіалку, щоб вона цвіла

Акуратно видаляйте все відмерле листя. Після того як цвітіння закінчиться, підстрижіть його стерилізованими гострими секаторами, щоб зберегти здоров’я рослини.

Як розмножувати фіалки

Африканські фіалки можна розмножувати листовими живцями або відводками. Розмножити фіалку листом від дорослої рослини досить просто:

  • Виберіть здоровий зелений лист з нижньої частини рослини і за допомогою ножиць акуратно відріжте його біля основи рослини під кутом 45 градусів до 1,3 сантиметра в довжину.
  • Посадіть живець у невеликий горщик, приготований із суміші вермикуліту і торфу, потім полийте.
  • Накрийте горщик поліетиленовим пакетом і поставте на яскраве непряме світло.
  • Приблизно через 12 тижнів ви побачите нові рослини-дітки. Зачекайте, поки вони підростуть, відокремте їх від листа і пересадіть.
  • Дорослі рослини іноді випускають збоку маленькі проростки або пагони. Видаліть їх і посадіть у горщик самостійно. Їх видалення також сприяє кращому цвітінню материнської рослини.

    Поширені шкідники та хвороби

    До поширених шкідників належать павутинні кліщі, борошнисті жуки та цикламенові кліщі, яких можна позбутися за допомогою олії німа або інсектициду.

    До хвороб належать такі грибки, як ботритис, корончаста і коренева гниль. Щоб уникнути цих захворювань, не перезволожуйте рослину, забезпечте їй правильне освітлення, добриво і циркуляцію повітря.

    Якщо африканська фіалка не цвіте, це, найімовірніше, пов’язано з тим, що вона не отримує достатньо світла або температура і вологість повітря не відповідають нормі.

    Раніше УНІАН писав, як змусити орхідею зацвісти.

    Джерело

    Новини України